گل محمدی در نزدیکی نیمکت تیم ملی!

گل محمدی در نزدیکی نیمکت تیم ملی!

خبرورزشی نوشت: یحیی گل محمدی سرمربی تیم پرسپولیس یکی از کاندیداهای سرمربیگری تیم ملی ایران بود.

فدراسیون فوتبال با یحیی گل محمدی برای تیم ملی صحبت کرده بود اما در نهایت اسکوچیچ سکان هدایت این تیم را در دست گرفت و توانست با کسب نتایج خوب تیم ملی را به جام جهانی برساند.

جالب اینکه این روزها دوباره نام گل محمدی برای تیم ملی شنیده می‌شود و می‌گویند اگر قرار باشد فدراسیون فوتبال یک مربی ایرانی را در جام‌جهانی جایگزین اسکوچیچ کند، آن مربی کسی نیست جز یحیی گل‌محمدی که پرسپولیس را در کورس قهرمانی نگه داشته و عملکرد مثبتی در این تیم داشته است.

البته همان طور که قبلا نوشتیم اسکوچیچ تا پایان جام جهانی قرارداد دارد ولی اگر فدراسیون فوتبال بخواهد می‌تواند این قرارداد را فسخ کرده و به سرمربی کروات تیم ملی غرامت بدهد. نکته مهم ماجرا اینجاست که قرارداد اسکوچیچ نسبت به مربیان قبلی خیلی پایین‌تر است و در واقع فسخ قرارداد او خسارت مالی زیادی برای فدراسیون فوتبال نخواهد داشت. البته به طور طبیعی اگر گل محمدی سرمربی تیم ملی شود باید قراردادی هم با او بسته شود. در حال حاضر دستیار او یعنی کریم باقری هم در پرسپولیس قرارداد دارد و هم با تیم ملی همکاری می‌کند اما به هر حال باید دید فدراسیون فوتبال و اعضای هیئت رئیسه در این مورد چه تصمیمی می‌گیرند؟

خیلی‌ها همچنان معتقدند که بازی با کره جنوبی برای اسکوچیچ اهمیت بسیار زیادی دارد و او باید بتواند این بازی را ببرد و شانس حضور خود در جام جهانی را بیشتر ‌کند. اما در صورت شکست باید منتظر وقوع هر اتفاقی بود. طبعاً در میان گزینه‌های ایرانی یحیی گل محمدی شانس بیشتری نسبت به بقیه همکاران خود برای نشستن روی نیمکت تیم ملی دارد و بعید است فدراسیون فوتبال با توجه به شرایطی که دارد در صورت قطع همکاری با اسکوچیچ سراغ مربیان بزرگ خارجی برود اگر قرار به حضور مربیان خارجی باشد، همین اسکوچیچ که روی فوتبال ایران شناخت پیدا کرده و نتایج خوبی هم گرفته گزینه مناسبی است. البته در این میان از نقش ملی پوشان هم نباید غافل شد شاید اگر آنها پشت اسکوچیچ باشند اتفاقات مثبتی برای این مربی کروات بیفتد. همان طور که طی ۸ سال پشت کارلوس کی‌روش بودند و این مربی توانست نتایج قابل قبولی با تیم ملی ایران به دست آورده و حتی در جام جهانی هم آبروداری کند.

بیشتر بخوانید:

  • شماره ۲۲ تیم ملی قطر به ابراهیم رئیسی رسید/عکس

  • نقش عجیب پیکه در جدایی راموس از رئال

  • فرهاد مجیدی در آستانه استعفا از سرمربیگری استقلال؟!

258 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *