کسی برای خاورمیانه دل نسوزاند

کسی برای خاورمیانه دل نسوزاند

یکی از بازیکنان شاغل در فوتبال ترکیه از شعار دادن علیه روس‌ها به‌خاطر حمله به اوکراین خودداری کرد و برای آن هم دلیل آورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ این روزها اکثر اهالی جامعه ورزش به محکوم کردن حمله روسیه به اوکراین، شعار علیه ولادیمیر پوتین و پیدا کردن راهی برای منزوی کردن نمایندگان روس در مجامع ورزشی رو آورده‌اند. فوتبالیست‌های اروپایی هم تلاش کرده‌اند که از قافله عقب نمانند.

جنبشی که با سکوت ۵ دقیقه‌ای قبل از بازی‌های هفته گذشته سری A، نمایش پیام‌های ضد جنگ روی اسکوربردهای لالیگا و بوندس‌لیگا و ورود بازیکنان تیم اورتون به زمین مسابقه برابر منچسترسیتی با انداختن پرچم اوکراین روی شانه‌های‌شان آغاز شد، به فوتبال ترکیه هم ورود کرده است.

بازیکنان تیم ارزروم‌اسپور در دسته دوم فوتبال ترکیه پیش از بازی اخیرشان برابر تیم آنکارا گوجو با تی‌شرت‌هایی به میدان رفتند که روی آن نوشته شده بود:«جنگ را متوقف کنید». همه آنها به جز کاپیتان تیم، آیکوت دمیر این تی‌شرت را به تن داشتند که این موضوع کنجکاوی خیلی‌ها را برانگیخت.
دمیر که متولد هلند اما ترکیه‌ای است در گفت‌وگو با نشریه فاناتیک ترکیه درباره اینکه چرا حاضر به تبلیغ علیه جنگ روسیه و اوکراین نشده است، گفت:« هر روز هزاران نفر در خاورمیانه قربانی می‌شوند. من هم بابت جنگ متأسفم و بابت درد و رنجی که به مردم بی‌گناه تحمیل می‌شود ناراحتم اما داستان این است که همان‌هایی که مرگ مردم خاورمیانه را نادیده می‌گرفتند، حالا که جنگی در اروپا به راه افتاده، اینگونه دارند علیه آن تبلیغ می‌کنند. من دوست ندارم این تی‌شرت را بپوشم، چون که نظیر چنین پیراهنی برای محکومیت جنگ علیه کشورهای خاورمیانه پوشیده نشد.»

بیشتر بخوانید:

  • دلیل غیبت مدافع ملی‌پوش پرسپولیس مقابل مس

  • احتمال بازگشت ستاره جنجالی به لیگ برتر

  • مجوز بین المللی بازیکن جدید پرسپولیس بدون مشکل صادر شد

    251254

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *