کارشناسی داوری ایران و کره‌جنوبی؛ پنالتی روی نوراللهی!

کارشناسی داوری ایران و کره‌جنوبی؛ پنالتی روی نوراللهی!

ایسنا نوشت: دو کارشناس داوری نظرات خود را درباره قضاوت داور استرالیایی در دیدار ایران و کره‌جنوبی اظهار کردند.

تیم ملی فوتبال کره‌جنوبی توانست با دو گل تیم ملی ایران را با قصاوت کریستوفر بث شکست دهد.

نوید مظفری، کارشناس داوری اظهار کرد: کریستوفر بث بهترین داور استرالیایی است که این دیدار را قضاوت کرد. او که از حساسیت این مسابقه به خوبی آگاه بود، سعی کرد در ۱۰ دقیقه ابتدایی با اعلام کوچکترین خطاها کنترل مسابقه را در دست بگیرد. اعتراض دسته جمعی دقیقه ۱۹ بازیکنان تیم ملی در صحنه تکل شجاع خلیل‌زاده کاملا بی‌مورد بود، چرا که داور پرتاب اوت اعلام کرده بود در حالی که حتی می‌توانست خطای بازیکن ما را اعلام کند. دقیقه ۲۷ خطا پشت محوطه جریمه ما به درستی اعلام شد. او تسلط کامل و عملکرد عالی در این دیدار داشت.

او ادامه داد: این بازی می‌توانست یک کلاس آموزشی برای داوران ما باشد. هم گل اول و هم گل دوم کره در شرایط کاملا صحیح به ثمر رسیدند؛ نه گل اول خطا بود و نه دومی. روند قضاوت داور استرالیایی در نیمه دوم همان شکل موفق نیمه اول بود. مثل همیشه اعتراض بدون دلیل بازیکن تیم ملی ما باعث دریافت کارت زرد شد. تیم‌ملی ما بارها از این گونه اعتراض‌های اشتباه ضربه خورده و به همین دلیل بازیکنان ما اخطار گرفتند. در کل قضاوت خیلی خوب، منطقی و بدون اشتباه را از تیم داوری شاهد بودیم.

هم‌چنین نوذر رودنیل، کارشناس داوری درباره قضاوت داور استرالیایی عنوان کرد: در دقیقه ۱۷، باید خطای مدافع کره روی نوراللهی گرفته می‌شد و یک پنالتی برای ایران اعلام می‌شد. در دقیقه ۳۴، خلیل‌زاده باید کارت زرد می‌گرفت و پیش از گل نخست کره‌جنوبی، روی سردار آزمون خطا شد و همان توپ در ادامه توپ تبدیل به گل شد.

بیشتر بخوانید:

آزمون: باید درس‌های زیادی از این شکست بگیریم

واکنش AFC به پیروزی کره‌جنوبی؛ یک شوت در چارچوب برای ایران!/عکس

جدول گروه A انتخابی جام‌جهانی بعد از باخت ایران به کره‌جنوبی/عکس

۲۵۳۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *