کارت قرمز فوتبالیست‌های جهان به فیفا!

کارت قرمز فوتبالیست‌های جهان به فیفا!

اتحادیه جهانی بازیکنان خواستار حفظ چرخه فعلی برگزاری جام جهانی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ به نقل از بیلد، طبق نظرسنجی اتحادیه جهانی بازیکنان "فیفپرو" فوتبالیست‌های سراسر جهان به پیشنهاد فیفا برای برگزاری هر دو سال یک‌بار جام جهانی یک کارت قرمز قاطع داده‌اند.

این یافته‌ها که روز سه‌شنبه منتشر شد، نشان داد که ۷۵ درصد از بیش از ۱۰۰۰ بازیکن مردی که در مورد برنامه‌های فیفا برای تغییر تقویم بین‌المللی مورد سوال قرار گرفتند، طرفدار حفظ چرخه چهار ساله فعلی مسابقات هستند.

در اروپا و آسیا ۷۷ درصد از بازیکنان از حفظ وضعیت موجود حمایت کردند. ۶۳ درصد هم از فوتبالیست‌های آمریکا موافق حفظ چرخه فعلی بودند. در آفریقا هم این رقم به ۴۹ درصد کاهش یافت.

یوناس بائر هافمن، دبیر کل فیفپرو، گفت: این نظرسنجی نشان می‌دهد که "اکثر فوتبالیست‌ها در سراسر جهان ترجیح می‌دهند هر چهار سال یک بار در جام جهانی بازی کنند.

وی گفت: نتایج همچنین بر اهمیت مسابقات لیگ داخلی برای بازیکنان تاکید دارد. این لیگ‌ها پایه بازی ما هستند و ما باید برای تقویت آن‌ها هم به خاطر بازیکنان و هم به خاطر ثبات کلی فوتبال حرفه‌ای بیشتر تلاش کنیم.

یکی دیگر از یافته‌های کلیدی که وی به آن اشاره کرد این بود که تنها ۲۱ درصد از فوتبالیست‌ها معتقدند که صدای آن‌ها شنیده می‌شود و رفاه آن‌ها به اندازه کافی برای فیفا مهم است.

هیئت حاکمه فوتبال جهان به رهبری آرسن ونگر، رئیس توسعه جهانی فوتبال، پیشنهاداتی را برای جام جهانی برای تغییر قالب چهارساله فعلی آن تبلیغ می‌کند. فیفا در نشست جهانی سران خود در دسامبر به انجمن‌های عضو خود گزارش داد که این تغییرات باعث می‌شود این ورزش در چرخه چهار ساله اول ۴.۴ میلیارد دلار ثروتمندتر شود.

بیشتر بخوانید:

دلیل دلخوری مجیدی از امین قاسمی نژاد چیست؟

بعضی جریان‌ها به دنبال پرونده‌سازی برای استقلال هستند!

استوری معنادار علی دایی در روز مرد/عکس

۲۵۷ ۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *