چرا فینال جام حذفی در آزادی برگزار نمی‌شود؟

چرا فینال جام حذفی در آزادی برگزار نمی‌شود؟

ورزش سه نوشت: سازمان لیگ در یک تصمیم بد! خبر به برگزاری بازی نهایی جام حذفی بین تیم های آلومینیوم اراک و نساجی در استادیوم یادگار امام تبریز داده است.

برای رفتن از اراک به تبریز سه راه پیش رویتان است. مسیر اولی که می‌توانید انتخاب کنید، از ساوه می‌گذرد و ۷۴۶ کیلومتر است؛ گذر از این مسیر حدود ۸ ساعت و ۳۸ دقیقه از شما زمان می‌برد. مسیر دیگری که می‌توانید انتخاب کنید از سمت شهرستان ساروق می‌گذرد؛ این مسیر ۷۱۶ کیلومتر است و حدوداً ۹ ساعت میزبان شما در جاده است. مسیر سوم نیز از سمت همدان می‌گذرد و با وسعت ۷۷۶ کیلومتری که دارد، حدوداً ۹ ساعت و نیمه شما را به مقصد می‌رساند.

اما فاصله قائمشهر تا تبریز چقدر است؟

مسیر اول قائمشهر به تبریز ۸۷۸ کیلومتر است که ۱۰ ساعت زمان می برد و مسیر دوم هم ۸۱۶ کیلومتر است که با توجه به متفاوت بودن با مسیر اول ۱۱ ساعت ۵۲ دقیقه برای سفر پیش بینی شده است.

به طور قطع همه آن تماشاگرانی که در بازی آلومینیوم اراک – خلیج فارس ماهشهر به استادیوم امام خمینی اراک آمدند و هم چنین تماشاگران نساجی که در بازی با مس حضور پرشوری در استادیوم آزادی داشتند دوست دارند و علاقمند هستند در بازی نهایی در کنار تیم خود باشند. همه این ها در استادیوم آزادی دور هم جمع شوند چه بسا استادیوم آزادی از تماشاگران دو تیم پر شود به خصوص که در بازی فینال قابل پیش بینی است تماشاگران بیشتری برای حمایت از آلومینیوم اراک و نساجی به استادیوم آزادی بیایند.

اما با تصمیم سازمان لیگ بعید است استادیوم یادگار امام تبریز به هنگام برگزاری نهایی جام حذفی مملو از جمعیت شود. به این خاطر که مسافت زیاد و سخت است؛ راه بازگشت هم هست و خستگی تماشاگران می تواند دست کم در برگشت موجب ایجاد حادثه برای تماشاگران دو تیم شود و خدای ناکرده اگر فقط یک اتفاق ناگوار برای یکی از تماشاگران دو تیم رخ دهد درد آور خواهد بود. قابل باور نیست که سازمان لیگ تصمیم به برگزاری این بازی در استادیوم یادگار تبریز گرفته است! سهیل مهدی گفته می خواهیم به چمن استادیوم آزادی استراحت بدهیم در حالی که سازمان لیگ در هفته های اخیر بازی پرسپولیس و استقلال در جام حذفی را به فاصله ۲۴ ساعت در استادیوم آزادی تهران برگزار کرد. حتی بازی امید و تیم گل گهر هم در استادیوم آزادی برگزار شد. در ادامه نساجی هم در این استادیوم تمرین و با مس بازی کرد و به نظر می رسد استراحت دادن به چمن آزادی تنها یک بهانه است که بازی در آزادی برگزار نشود! این ها به کنار. از بازی نساجی – مس تا برگزاری بازی نهایی ۷ روز زمان است و چمن آزادی می تواند به اندازه کافی استراحت کند.

چرا فینال ۱۰۰ هزار نفری در استادیوم آزادی نه؟ فاصله اراک و قائمشهر تا تهران نزدیک است و تماشاگران دو تیم براحتی می توانند برای سفر به تهران و استادیوم آزادی و در ادامه برگشت به شهرهای خود برنامه ریزی کنند. چرا آنها باید برای تماشای بازی فینال مشقت بکشند؟ آیا برگزاری بازی فینال در تبریز باعث توسعه فوتبال در تبریز می شود یا اشتیاق تبریزی ها را به فوتبال بیشتر خواهد کرد؟ در حالی که تبریز تراکتور را دارد که خود قهرمان جام حذفی شده و از همه مهمتر تماشاگران تراکتور خود یکی از پرشورترین تماشاگران فوتبال ایران هستند و این اشتیاق آنها زبانزد خاص و عام است.

نه آلومینیوم اراک استقلال و پرسپولیس است و نه نساجی؛ اما این حق نباید از آنها برای بازی در استادیوم آزادی در حضور پرشور تماشاگران دریغ شود. مسابقه ای که می تواند با حضور پرشور تماشاگران دو تیم در استادیوم آزادی یک اتفاق جدید را در فوتبال ایران ثبت کند. حضور ۱۰۰ هزار نفری تماشاگر در استادیوم آزادی برای تشویق تیم هایی غیر از استقلال و پرسپولیس. فوتبال ایران نباید این اتفاق را از دست بدهد.

بیشتر بخوانید:

  • ساجی در گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا/عکس

  • آشنایی با دوستان و خانواده رونالدو/عکس

  • اسکوچیچ ۲۵ ساعت در شبانه روز کار می‌کند!

    ۲۵۷ ۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *