پورتو با پاس گل طارمی از شکست فرار کرد

پورتو با پاس گل طارمی از شکست فرار کرد

تیم فوتبال پورتو در هفته بیست و چهارم لیگ پرتغال برابر ژیل ویسنته به تساوی رسید. در این مسابقه مهدی طارمی هر کاری برای گلزنی کرد اما نتوانست دروازه حریف را باز کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در یکی از دیدارهای هفته بیست و چهارم لیگ پرتغال شب گذشته تیم پورتو به مصاف ژیل ویسنته رفت که این بازی با نتیجه تساوی یک – یک به پایان رسید.

این بازی برای مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو باوجود پاس گل او، با بدشانسی در گلزنی به پایان رسید.

ابتدا ژیل ویسنته در دقیقه ۳ «کاروالهو» را به دلیل دریافت کارت قرمز از دست داد و تا پایان مسابقه با یک بازیکن کمتر بازی کرد. با این حال، این تیم برابر پورتو عقب نکشید و در دقیقه ۶۲ توسط «فران ناوارو» به گل نخست رسید.

پورتو برای به ثمر رساندن گل تساوی، به زمان زیادی نیاز نداشت و این کار در دقیقه ۶۵ توسط «اوانیلسون» انجام شد. مهدی طارمی با یک ضربه سر توپ را به اوانیلسون پاس داد و این مهاجم برزیلی هم توانست با همکاری مهاجم ایران گلزنی کند.

طارمی با وجود این پاس گل، چند موقعیت خوب گلزنی هم داشت که نتوانست از آنها استفاده کند. در دقیقه ۵۱، طارمی در شرایطی در محوطه شش قدم ژیل ویسنته صاحب فرصت شد که نتوانست توپ را وارد دروازه خالی حریف کند.

او در دقیقه ۹۸ هم یک ضربه فنی زد که توپ مهاجم ایران به تیرک افقی ژیل ویسنته برخورد کرد تا پورتو از رسیدن به سه امتیاز ارزشمند در این مسابقه باز بماند.

یک شب قبل، تیم اسپورتینگ لیسبون که اصلی ترین رقیب این فصل پورتو برای کسب عنوان قهرمانی است، برابر مارتیمیو با نتیجه تساوی متوقف شده بود. پورتو امید داشت با برد مقابل ویسنته، فاصله امتیازاتش را با اسپورتینگ به ۸ امتیاز برساند اما در نهایت همان فاصله ۶ امتیازی باقی ماند.

برنده بزرگ این هفته از مسابقات لیگ پرتغال، تیم بنفیکا بود که شب گذشته توانست با سه گل تیم ویتوریا را در هم بکوبد و برای کسب عنوان نایب قهرمانی به اسپورتینگ نزدیکتر شود.

در حال حاضر پورتو با ۶۴ امتیاز صدرنشین است و اسپورتینگ و بنفیکا با ۵۸ و ۵۴ امتیاز دوم و سوم هستند.

در دیگر بازی شب گذشته، بواویشتا در حالی که علیرضا بیرانوند دروازه بان ایرانی را روی نیمکت داشت برابر استوریل با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد.

256 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *