پنجعلی: زمانی برای تغییر سرمربی تیم ملی نمانده است

پنجعلی: زمانی برای تغییر سرمربی تیم ملی نمانده است

ایسنا نوشت:کارشناس فوتبال می‌گوید موافق تغییر سرمربی تیم ملی است اما در حال حاضر زمانی برای این مسئله نمانده است.

محمد پنجعلی ،پیشکسوت فوتبال درباره دیدار ایران و لبنان در چارچوب انتخابی جام جهانی گفت: نباید تصور کنیم که لبنان انگیزه ندارد. لبنان و عرب‌ها همیشه مقابل ایران انگیزه بسیاری دارند. مثلا عراق تیم ملی را با کی‌روش شکست داد و یا با سوریه مساوی کردیم. فوتبال به این شکل نیست که بازی‌ها راحت باشد. من فکر می‌کنم باید بازی قبل را به طور کلی فراموش کرد. واقعیت این است که بازیکنان ما در دیدار با کره در حد انتظار ظاهر نشدند. البته گاهی وقت‌ها در یک دیدارهایی کار گره می‌خورد.

او با اشاره به عملکرد ایران در دیدار با کره جنوبی گفت: فوتبال هم اینطور است که گاهی گیر می‌کنید. ما سرعت نداشتیم و پراشتباه بودیم و برنامه هم نداشتیم. با این حال باید فراموش کنیم. پتانسیلی که در ایران داریم، در تیم های آسیایی موجود نیست. اکثر بازیکنان ما در اروپا بازی می کنند و در تیم‌های معتبری هستند. این حسن بزرگی است.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره انتقادات به عملکرد اسکوچیچ و گمانه‌زنی‌ها به برکناری او گفت: من فکر می‌کنم زمانی برای تغییر نداریم. اگر هم می‌خواهند تصمیمی بگیرند، زمانی نمانده است. این تیم به جام جهانی رفته است. الان فکر می‌کنم باید اسکوچیچ را حمایت کرد. اگر می‌شود باید او را کمک کنند. باید دستیارهای خوبی استخدام کنند. ایشان اعتماد به نفس خود را از دست داده است. اخبار را می‌خواند و نگران می‌شود.

پنجعلی در واکنش به اینکه به نظر می‌رسد او هم موافق جدایی اسکوچیچ از تیم ملی است اما به علت محدودیت زمانی با این مسئله موافق نیست، گفت: استخدام مربی جدید تاثیری نمی‌گذارد. بهترین مربی دنیا را هم بیاورید، ممکن است از نظر انگیزشی تغییراتی را به وجود بیاورد اما اتفاق چندان زیادی رخ نمی‌دهد. نمی‌توان ریسک کرد. تیم ما خوب است.

او درباره غیبت پنج بازیکن اصلی در دیدار با کره و تاثیر این موضوع بر بازی ایران گفت: واقعیت این است که نبود این پنج بازیکن بی تاثیر نیست. مسئله ما کار گروهی است. این بازیکنان هم جزو بدنه تیم هستند و خیلی مواقع تغییر به وجود می‌آید. قرار نیست که نبود دو، سه بازیکن این همه کیفیت تیم را پایین بیاورد. من معتقدم که بازیکن خیلی موثر است اما فوتبال خوبی بازی نکردیم. در قالب تیمی خوب نبودیم. شرایط به نحوی بود که گویا این بازیکنان کنار هم بازی نکرده بودند.

کارشناس فوتبال گفت: من فکر نمی‌کنم ضعف در این بازی مربوط به یک بازیکن باشد. کار ما در زمین بد بود. به طوری که گویا برای اولین بار در زمین کنار هم بودند.

بیشتر بخوانید

شوخی جالب مهدوی کیا با همبازی قدیمی/عکس

رئیس جمهور مقدونیه برای رونالدو خط و نشان کشید!

اندوه ایتالیا و حسرت ترکیه؛ مصر ۹۰ دقیقه تا انتقام از سنگال!

251254

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *