واکنش کفاشیان در واکنش به عزل عزیزی‌خادم

واکنش کفاشیان در واکنش به عزل عزیزی‌خادم

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: باید صرف نظر از اینکه افراد چه عملکردی داشته‌اند، طوری باید اساسنامه را ببینیم که خدای ناکرده به فوتبال آسیب نخورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی کفاشیان، رئیس اسبق فدراسیون فوتبال، در واکنش به عزل عزیزی‌خادم از ریاست فدراسیون فوتبال گفت: اساسنامه‌ که عوض شد، مقداری شرایط را تغییر داد. در اساسنامه قبلی داشتیم که هیئت رئیسه می‌تواند عضوی از مجمع را به هر دلیلی تعلیق کند،‌ می‌تواند موقتاً این کار را انجام دهد و بعد از آن در مجمع تصمیم‌گیری اصلی صورت بگیرد. این بار هیئت رئیسه این مورد را برای یکی از ارکان فدراسیون انجام داد، من خودم مقداری ابتدا تعجب کردم و تصور می‌کردم که نمی‌توان برای یکی از اعضای هیئت رئیسه این کار را انجام داد. به نظر من مقداری اینجا باید صرف نظر از اینکه افراد چه عملکردی داشته‌اند، طوری باید اساسنامه را ببینیم که خدای نا کرده به فوتبال آسیب نخورد.

وی اشاره کرد: یکی از صدمه‌هایی که فوتبال ما همیشه خورده این است که در گذشته همیشه بلاتکلیفی در مدیریت‌هایش وجود داشته است. نمی‌گویم که دوره من دوره خوب یا موفقی بوده است ولی همین که مقداری ثبات وجود داشت و در این ثبات کارها پیش رفت مقداری وضعیت شکل گرفت. فدراسیون ما یک سال با سرپرستی اداره شده و الان بعد از یک سال باید دوباره با سرپرست اداره شود. این روند نمی‌تواند برای فوتبال خوب باشد.

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال با بیان اینکه «من فقط نگران فوتبال هستم و نگران اشخاص نیستیم» عنوان کرد: هر شخصی که می‌آید باید در این سیستم کارش و فوتبال را پیش ببرد. من نگران فوتبال هستم ولی این احتمال هست که هرکسی در مسند کار قرار بگیرد ولی عملکردش تاحدی قابل قبول نباشد منجر به برکناری‌اش شود. قبلا این تصمیمات گرفته شده است. از سال ۵۸ که نگاه می‌کنم عمر مدیریت روسای فدراسیون فوتبال، ۲ سال و ۲ سال و نیم و ۳ سال بیشتر نبوده است. این مسائل به نفع فوتبال کشور نیست و فوتبال صدمه می‌بیند. اگر روند کشورهای آسیایی را ببینیم که فوتبال پایدار دارند و ۹۵ درصد آنها روند با ثباتی را طی می‌کنند و این باعث می‌شود روند خوبی در آن فدراسیون جلو برود. باید فکر اساسی برای این موضوع کنیم.

بیشتر بخوانید:

  • پیشکسوت استقلال پرسپولیسی‌ها را تهدید کرد: اسم می‌آورم!

  • خداحافظی حسین ساوه شمشکی از اسکی

  • سرپرست جنجالی تیم ملی رفتنی شد

  • فضاحتی دیگر برای مربی جنحالی تیم ملی

کفاشیان اضافه کرد: در این که رئیس فدراسیون چه عملکردی داشته و یا اینکه نتوانسته کار کند، در ریز ماجرا نیستم ولی روند اساسنامه باید طوری باشد که به روند مدیریتی لطمه نخورد.

وی درباره اینکه سرپرست فدراسیون قانوناً چه اقداماتی می‌تواند انجام دهد و به نوعی اساسنامه در این مورد سکوت کرده است، گفت: قبلا این مسائل را در اساسنامه داشتیم ولی الان برداشته است. اگر در اساسنامه چیزی مسکوت بود، هیئت رئیسه آن اختیار را داشت که بررسی کند و ابهام را بعد از تصویب اصلاح کند. ابهامات کنونی باید در کمیته تدوین مقرارات لحاظ شود و به مجمع برود.

کفاشیان درباره اینکه میرشاد ماجدی کارمند وزارت ارتباطات است و او نیز در بانک مرکزی حضور داشته است، ابراز داشت: من در زمان ریاست فدراسیون، بازنشسته بودم. اینکه ماجدی می‌تواند در فدراسیون فعالیت کند را نمی‌دانم ولی قطعا اگر دستگاهی ذی‌ربط ایشان قبول کند که مامور به وزارت ورزش یا کمیته ملی المپیک شود، به نظر مشکلی نیست. الان این شرایط وجود دارد و خیلی از روسای فدراسیون‌ها در دستگاه‌های دولتی حضور دارند ولی به فدراسیون‌های‌شان مامور می‌شوند.

وی درباره اینکه گفته می‌شود ممکن است فدراسیون تا بعد از جام جهانی با سرپرست اداره شود، عنوان کرد: باید روند را جلو برویم و در این روند باید سعی کنیم که زمان سرپرستی فدراسیون به حداقل برسد. این تشریفاتی دارد و باید مجمع برگزار شود و ابتدا به عزل رئیس قبلی رای داده شود و دوباره برای انتخاب رئیس جدید انتخابات برگزار شود. امیدوارم این روند زودتر انجام شود چون این شرایط به نفع فوتبال نیست.

۲۵۶ ۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *