واکنش داورزنی به عزل عزیزی‌خادم: در شان ورزش نبود!

واکنش داورزنی به عزل عزیزی‌خادم: در شان ورزش نبود!

رئیس فدراسیون والیبال نسبت به عزل عزیزی خادم از فدراسیون فوتبال واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محمدرضا داورزنی در حاشیه رقابت های پلی آف لیگ برتر والیبال اظهار داشت: سال گذشته شرایطی داشتیم و امسال هم شرایطی دیگر. نحوه برگزاری لیگ درخواست باشگاه ها بود. خیلی از باشگاه‌ها زمانی که برای برگزاری لیگ راهکارها داریم، این روش را پذیرفتند. سازمان لیگ هم مجری تصمیمات باشگاه است. از آنجایی که باید تا ۲۶ اسفند مسابقات به پایان می‌رسید، چاره ای جز برگزاری فشرده نداشتیم. در میانه راه هم مساله امیکرون و فشار به باشگاه ها مطرح شد و دوباره نظرسنجی کردیم. مسابقات سال گذشته را متمرکز برگزار کردیم و کیفیت از امسال بهتر بود اما رفته رفته کیفیت امسال بهتر می‌شود و باشگاه‌ها تقریبا از گزند امیکرون خلاص شده اند.

وی در مورد احتمال حضور تماشاگران در مرحله نیمه‌نهایی گفت: بررسی لازم را انجام می‌دهیم و با ستاد کرونا هماهنگ می‌کنیم تا اگر امکان داشته باشد، ۳۰درصد تماشاگران به ورزشگاه بیایند و در مرحله نیمه نهایی از حضور آنها بهره‌مند شویم.

رئیس فدراسیون به برنامه‌های فدراسیون در ماه‌های پیش رو اشاره خاطرنشان کرد: سر فدراسیون تا مهر خیلی شلوغ است. ۶ رده سنی پسر و دختر داریم و باید در مسابقات قاره‌ای و جهانی شرکت کنند. امیدواریم بتوانیم از دل این لیگ هم چهره های جدیدی را برای تیم‌های ملی رونمایی کنیم. امیدوارم روز به روز شاهد شرایط بهتری باشیم و باشگاه‌ها هم تجهیزات و امکاناتی مثل سالن، ویدیوچک و سایر تجهیزات را فراهم کنند تا از حاشیه‌ها و آسیب‌دیدگی‌ها جلوگیری کند. خوشبختانه در مرحله پلی‌آف حاشیه‌ای نداشتیم و شرایط خوب است.

داورزنی در پاسخ به اینکه تیم ملی به بازی‌های کشورهای اسلامی اعزام می‌شود، گفت: قطعاً اعزام می‌شود. ما لانگ لیستی ۵۰ نفره را داده‌ایم. افراد این لیست یا ملی‌پوش بوده اند یا در ترکیب تیم جوانان هستند. البته تیم جوانان به AVC کاپ می‌رود.

بیشتر بخوانید:

تصویر زیرخاکی از علی دایی در منتخب اردبیل/عکس

سند معافیت پزشکی امیری منتشر شد/عکس

ناصر حجازی در موقعیتی دیده نشده/عکس

وی در مورد تعیین تکلیف میزبانی ارومیه در جام باشگاه‌های آسیا گفت: ارومیه باید بدهی‌های خود را پرداخت کند. چند ماه این بحث‌ها مطرح بود و جلسه‌ای هم با دوستان شورای ارومیه داشتیم. قرار بود عددی را مشخص کنند تا مدیرعامل باشگاه بدهی را پرداخت کند اما هنوز عملیاتی نشده است. ما هم چون وقت نداریم، مجبوریم محل میزبانی را تغییر بدهیم. تمام سعی فدراسیون این بود که با توجه به جایگاه خاص ارومیه در والیبال این مشکل حل شود اما فدراسیون روز شنبه محل میزبانی را تعیین می‌کند و به آسیا هم اعلام می‌کنیم.

رئیس فدراسیون والیبال در مورد احتمال جابه‌جایی میزبانی اصفهان و ارومیه در جام باشگاه ها و نوجوانان آسیا گفت: مسابقات نوجوانان مرداد است و زمان داریم، اما اردیبهشت باشگاه‌ها است و زمان نداریم. فرصتی که آسیا به ما داد، تمام شده اما ریش گرو گذاشتیم و فرصت گرفتیم. با این حال شنبه تصمیم می‌گیریم.

داورزنی در مورد عزل عزیزی خادم از ریاست فدراسیون فوتبال گفت: با فرایندی که اتفاق افتاد، مشکل دارم. هیات رییسه اختیار تصمیم‌گیری دارد، اما این مدل رفتار را مناسب ورزش کشور نمی‌دانم. دوستان می‌توانستند در فضای مناسب تری اگر ابهام یا سوالی داشتند، دنبال کنند؛ حتی مجمع فوق العاده بگذارند. فوتبال در التهاب به سر می‌برد و در شرایطی که باید آماده جام جهانی شویم، الان سرمربی و بازیکنان تیم ملی در بلاتکلیفی هستند. امیدوارم هر چه زودتر دوستان مجمع تعیین تکلیف کنند و فوتبال از این بی‌ثبانی خارج شود.

رئیس فدراسیون والیبال در مورد حمله روسیه به اوکراین و تحریم قهرمانی جهان توسط برخی کشورها و موضع ایران گفت: سازمان های بین‌المللی در این مورد تصمیم می‌گیرند. اینکه ما وارد بازی غرب و شرق شویم، به نفع ورزش کشور نیست چون وجه سیاسی این بحث ها بیشتر است. جامعه بین المللی هر تصمیمی در مورد محل برگزاری مسابقات بگیرد، تابع هستیم. امیدواریم اوکراین و روسیه خویشتن داری کنند. ورزش به عنوان زبان مشترک همه ملت‌ها و پیام آور صلح و دوستی می‌تواند به این موضوع کمک کند. البته بعید می‌دانم محل مسابقات عوض شود. ما هنوز برای بازی‌های والیبال زمان داریم و فکر می کنم قصه روسیه و اوکراین طی چند هفته آینده مشخص می‌شود.

۲۵۷ ۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *