فکت عجیب:برخورد اول با استقلال،یعنی قهرمانی‌سپاهان!

فکت عجیب:برخورد اول با استقلال،یعنی قهرمانی‌سپاهان!

تاکنون استقلال و سپاهان در دو دوره لیگ برتر در هفته نخست با یکدیگر روبرو شده اند که در پایان فصل، اصفهانی ها جام قهرمانی را بالای سر برده اند.

پس از قرعه کشی رقابت های لیگ برتر برای فصل جدید مشخص شد که استقلال و سپاهان دو تیم مدعی کسب عنوان قهرمانی باید در همان هفته نخست این پیکارها به مصاف هم بروند. با توجه به نقل و انتقالات صورت گرفته میان دو تیم در این تابستان و همچنین حضور دو سرمربی پرتغالی روی نیمکت استقلال و سپاهان، این دیدار بیش از پیش حساس خواهد بود.

تقابل استقلال و سپاهان در هفته نخست مسئله تازه ای نیست. دو تیمی که همواره در لیگ برتر مدعی هستند، پیش از این در دو دوره از رقابت های لیگ برتر در همان گام اول با یکدیگر روبرو شده اند که نتایج جالبی را در پی داشته است.

نخستین بار دو تیم در لیگ نهم در هفته اول با یکدیگر روبرو شدند. این مسابقه در اولین فصلی برگزار شد که امیر قلعه نویی از استقلال جدا و راهی سپاهان شد و صمد مرفاوی نیز روی نیمکت آبی ها نشسته بود. در آن بازی که در استادیوم آزادی برگزار شد، استقلال با تک گل امید روانخواه به برتری رسید.

دومین مرتبه نیز این دو تیم در لیگ سیزدهم در گام اول به مصاف هم رفتند. این بازی در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان برگزار شد که ابتدا فابیو جانواریو برای سپاهان گلزنی کرد و در دقایق پایانی بازی آرش برهانی کار را به تساوی کشاند.

نکته جالب درباره این دو تقابل این است هر چند که سپاهان در هفته های نخست موفق به شکست استقلال نشد ولی در انتهای فصل عنوان قهرمانی را به دست آورد و جام را بالای سر برد.

در لیگ نهم زردپوشان اصفهانی با 67 امتیاز بالاتر از ذوب آهن و استقلال در رده نخست جای گرفتند و در لیگ سیزدهم نیز سپاهان با همان تعداد امتیاز بالاتر از تراکتور و استقلالی قرار گرفت که با 66 امتیاز دوم و سوم شدند.

حالا استقلال و سپاهان یک بار دیگر در هفته نخست باید با هم روبرو شوند. باید دید در یکی از دشوارترین لیگ های برتر که این دو تیم به همراه پرسپولیس و فولاد مهره های موثری را در اختیار دارند، نهایتا جام به چه تیمی خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:

کاپیتان دوم پرسپولیس مصدوم شد

واکنش وحید امیری به شایعات از دست دادن جام جهانی

251 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.