فرار بزرگ استقلال با گل سه امتیازی سلمانی

فرار بزرگ استقلال با گل سه امتیازی سلمانی

تیم استقلال با پیروزی ۱-۰ مقابل فجر اختلافش در صدر جدول با تیم دوم را به ۵ امتیاز افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در آخرین دیدار هفته نوزدهم لیگ برتر، استقلال از ساعت ۱۷ امروز (چهارشنبه) در استادیوم آزادی میزبان فجرسپاسی بود. در روزی که فجر سپاسی پس از ۸ سال به ورزشگاه آزادی بازگشته بود استقلال دو بازیکن مهم خود یعنی سیاوش یزدانی و حسین مرادمند را به دلیل اعزام به خدمت سربازی در خدمت نداشت و شاگردان کلانتری با انگیزه بالایی برای گرفتن امتیاز راهی این بازی شدند، که در نهایت استقلال با تک گل جعفر سلمانی در دقیقه ۵۴ به پیروزی رسید.

وضعیت در جدول: استقلال ۴۴ امتیازی در صدر جدول قرار دارد و فجر سپاسی ۱۴ امتیازی تیم چهارم جدول است.

تیم داوری: رضا عادل – علیرضا ایلدروم – حسن انتظاری – امیر سامان سلطانی

ترکیب استقلال:
سید حسین حسینی، روزبه چشمی، زبیر نیک‌نفس، محمد دانشگر، مهدی مهدی‌پور، جعفر سلمانی، صالح حردانی، امیرحسین حسین‌زاده، کوین یامگا، عزیزبک آمانوف و رودی ژستد

فرار بزرگ استقلال با گل سه امتیازی سلمانی

ترکیب فجرسپاسی:
ایمان صادقی، محمد قنبری، علی مولایی، رضا علیاری، حمید نعمتی، احمدرضا زنده روح، دانیال کردستانی، یوسف وکیا، اتابک زارعی، فرزان دانا، محمد کاظمی

فرار بزرگ استقلال با گل سه امتیازی سلمانی

نیمه اول:

دقیقه ۲: استقلال روی یک ضدحمله سریع صاحب موقعیت بسیار خوبی شد. پاس عالی حسین زاده در شرایطی استثنایی به کوین یامگا رسید که ضربه بغل پای این بازیکن به وسط دروازه زد شد و ایمان صادقی به راحتی توپ را مهار کرد.

دقیقه ۷: امیرحسین حسین زاده پس از یک استپ سینه در پشت محوطه جریمه، با یک شوت خطرناک دروازه فجر را تهدید کرد که توپ از کنار تیرک به بیرون رفت.

دقیقه ۱۷: در دقایقی که استقلال مالکیت بازی را در دست داشت، یک موقعیت دیگر را به دست آورد. ارسال حردانی به روی دروازه نصیب ژستد شد که ضربه سر این بازیکن به بیرون رفت.

دقیقه ۲۱: شلیک راه دور و دیدنی عزیزبک آمانوف با پای چپ را ایمان صادقی از گوشه دروازه بیرون کشید.

دقیقه ۲۳: ارسال زنده روح روی یک ضربه کاشته به روی دروازه با ضربه سر روزبه چشمی همراه شد که این بازیکن خوش شانس بود که توپ او به شکل خطرناکی از کنار دروازه سیدحسین حسینی به بیرون رفت که البته داور کرنر اعلام نکرد.

دقیقه ۲۵: حرکت دیدنی حسین زاده از سمت راست یک موقعیت خوب را برای استقلال ایجاد کرد که ارسال این بازیکن با ضربه سر کوین یامگا همراه شد اما توپ این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۲۹: همکاری خوب بازیکنان استقلال با شوت دیدنی آمانوف همراه شد که ایمان صادقی با واکنشی فوق العاده، به زیبایی توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۳۰: حرکت استثنایی آمانوف و عبور او از میان ۳ مدافع فجرسپاسی با ضربه بغل پای این بازیکن همراه شد که باز هم ایمان صادقی با واکنشی دیدنی توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۳۱: کرنر ارسالی به روی دروازه ابتدا با ضربه سر رودی ژستد همراه شد که در ادامه پس از کش و قوس و تلاش بازیکنان بر سر تصاحب توپ، سلمانی صاحب موقعیت شد که شوت این بازیکن به آسمان زده شد.

دقیقه ۳۹: ارسال خطرناک یوسف وکیا از سمت راست، در دهانه دروازه توسط صالح حردانی دفع شد.

دقیقه ۴۲: ارسال سلمانی به روی دروازه نصیب حسین زاده شد و این بازیکن با یک پاس پشت پای دیدنی، آمانوف را صاحب موقعیت کرد که شوت او با برخورد به مدافع فجر، برگشت داده شد.

فرار بزرگ استقلال با گل سه امتیازی سلمانی

نیمه دوم:

دقیقه ۵۰: زبیر نیک نفس با یک شوت راه دور شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که توپ این بازیکن را ایمان صادقی با واکنشی دیدنی دفع کرد.

دقیقه ۵۴: کرنر ارسالی مهدی پور در دهانه دروازه به چشمی رسید که این بازیکن نتوانست از این توپ استفاده کند. در حالیکه زنده روح توپ را در اختیار داشت، سلمانی توانست پاس او را قطع کند و در ادامه این بازیکن با شوت به سمت دروازه، بالاخره توانست ایمان صادقی را مغلوب کند و گل نخست را برای استقلال به ثمر رساند.

فرار بزرگ استقلال با گل سه امتیازی سلمانی

دقیقه ۷۱: کرنر ارسالی بازیکنان فجر با دفع توپ حسینی همراه شد که زنده روح با ضربه ای روی پا از پشت محوطه جریمه، قصد باز کردن دروازه استقلال را داشت که این توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۸: ارسال کوین یامگا بین راه به یکی از مدافعین فجر برخورد کرد و در راه ورود به دروازه بود که ایمان صادقی آن را مهار کرد.

دقیقه ۸۳: شوت محکم و راه دور زبیر نیک نفس پس از برخورد به زمین با واکنش دیدنی ایمان صادقی راهی کرنر شد.

دقیقه ۸۷: ارسال خدری درون محوطه جریمه به رضا علیاری رسید که این بازیکن پس از استپ سینه، به زیر توپ ضربه زد و شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت.

در حاشیه:

* با توجه به اینکه امروز رسماً اعلام شد سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند، دو مدافع استقلال باید به خدمت سربازی بروند و دیگر نمی‌توانند در ترکیب آبی‌پوشان بازی کنند، ناراحتی در چهره این دو بازیکن و مربیان و بازیکنان دیده می‌شد.

* یزدانی و مرادمند همراه با سایر بازیکنان به ورزشگاه آمده‌اند تا از نزدیک نظاره‌گر بازی باشند.

* پیش از ورود بازیکنان تیم استقلال، فرهاد مجیدی به سیاوش یزدانی گفت که برای بازیکنان صحبت کند. یزدانی هم خطاب به آبی‌ها گفت: خیلی تحت فشار هستیم و از همه جا به آنها کمک می‌کنند. حرف‌مان را در زمین می‌زنیم و دوست دارم این سه امتیاز را بگیریم. این سه امتیاز برای ما خیلی مهم است و امیدوارم مانند همیشه موفق باشید.

* حسین مرادمند که در رختکن حضور داشت بعد از صحبت های احساسی یزدانی هم تیمی هایش را در آغوش گرفت.

* کانون مشوقین استقلال طرحی را به شکل پیراهن این تیم با عنوان ( با هم) روی سکوها به نمایش در آورده است.

* پیش از شروع مسابقه فرهاد مجیدی به سرمربی تیم فجر سپاسی خوشامد گفت و با وی عکس یادگاری گرفت.

فرار بزرگ استقلال با گل سه امتیازی سلمانی

بیشتر بخوانید:

  • نکونام: بازیکنان جدید کیفیت خود را نشان دادند

  • برد فولاد با درخشش دو سرخابی‌ مغضوب/عکس

  • این همه کارشناس گفتند هند بود، حرف آنها را هم قبول ندارند؟

    251254

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.