عابدزاده دومین گلر لالیگا/عکس

عابدزاده دومین گلر لالیگا/عکس

ورزش سه نوشت: امیر عابدزاده تا به اینجای رقابت‌های لیگ دو اسپانیا عملکرد درخشانی از خود به جای گذاشته است.

امیر عابدزاده یکی از موفقیت‌های بزرگ در مدیریت ورزشی پونفرادینا در بازار نقل و انتقالات تابستانی گذشته بوده است و اعداد و ارقام این باور عمومی را تایید می کند که امیر در این رده در حال درخشش است.

دروازه بان ایرانی که به تازگی به همراه تیم ملی خود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر راه یافته است، بعدازظهر خوبی را در خیرونا سپری نکرد و در شکست ۳-۰ مقابل تیم کاتالانی مرتکب اشتباه آشکاری شد اما این اشتباه فصل خوب او را خدشه دار نکرد چرا که این گلر آسیایی در حال ثبت برخی آمار و ارقام برجسته است.

آمار اصلاً دروغ نمی گویند و نشان دهنده ارتباط واقعی یک بازیکن با نتایج تیمش هستند. حتی این مسئله درمورد یک دروازه‌بان اهمیت بیشتری دارد چرا که اعداد و ارقام به ثبت رسیده در این پست حیاتی تر بوده و امیر عابدزاده نشان داده که چقدر برای تیمش مهم است.

بر اساس اعداد و ارقام، امیر در رده دوم قرار دارد. او ۱۸ گل دریافت کرده است که با توجه به شوت های دریافتی و موقعیت های ایجاد شده، انتظار می رفت که او باید ۷ گل دیگر یعنی ۲۵ گل دریافت می کرد.

این در حالی است که تنها آندرس فرناندز از اوئسکا آمار بهتری نسبت به این دروازه‌بان ایرانی ثبت کرده است.

اگرچه امیر عابدزاده در تمام مسابقات به میدان نرفته اما در قسمت دفع و مهار توپ نیز یکی از بهترین ها بوده است. این دروازه‌بان ایرانی ششمین نفری است که بیشترین دفع توپ ها(۶۴) را انجام داده است. پرکارترین آنها در این زمینه مارک مارتینز، دروازه‌بان کارتاخنا با ۹۱ دفع توپ است.

عابدزاده دومین گلر لالیگا/عکس

بیشتر بخوانید:

پنجاه‌وهفتمی تنها زن ایرانی در المپیک زمستانی

بازیکن ازبکستانی استقلال در ایران/عکس

گل‌محمدی ۹ میلیارد برای پرسپولیس آب می‌خورد!

۲۵۷ ۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *