شرایط سربازی امیری بررسی می‌شود

شرایط سربازی امیری بررسی می‌شود

معاون نظام وظیفه می‌گوید که بهبودی افراد پس از گرفتن معافیت پزشکی، کارت پایان خدمت آنها را ابطال نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حسین زاهدی معاون سازمان نظام وظیفه ناجا شب گذشته به صراحت درباره وضعیت خدمت سربازی دو بازیکن استقلال و همچنین شایعات پیرامون معافیت وحید امیری صحبت کرد.

وی در مورد مشمول بودن سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند عنوان کرد: موضوع یزدانی و مرادمند را مگر سازمان وظیفه عمومی مطرح کرده است؟ باید از کسانی که در فضای مجازی مطرح کرده‌اند سوال کنید. مطالبی که ما می‌گوییم به این خاطر است که دوستان در فضای عمومی و رسانه ملی و فضای مجازی کلیت موضوعات را مطرح کردند و ما هم مجبور هستیم بخاطر توضیح واضحات پاسخگویی کنیم اما در خصوص سایر مواردی که خود فرد و باشگاه ها مطرح نکرده‌اند ما اجازه نداریم صحبت کنیم.

معاون نظام وظیفه با اشاره به نقش این نهاد گفت: ممکن است فردی در پرونده اش مشکلی داشته باشد اما ما امین مردم هستیم و اطلاعات خصوصی افراد در سامانه ما هست اما این راه را نبسته است. اگر مشکل و مطلبی هست عزیزان می‌توانند به مراجع ذی‌صلاح مراجعه کنند و گزارش کنند یا گزارشی به سازمان وظیفه عمومی بدهد که آقای فلانی در گرفتن کارت معافیت تخلف کرده است.

او در توضیح معافیت پزشکی اظهار داشت: اینکه کسی معافیت پزشکی گرفته و بعدا خوب شده با کسی که با تخلف معافیت گرفته تفاوت دارد. در بعضی از بیماری ها (با شرایط آیین نامه اجرایی زمان خودش) وقتی فردی معاف می‌شود، معاف پزشکی است؛ مثلا شخصی بیماری ضعف بینایی دارد و با مدرک تحصیلی لیسانس شماره چشم هشت دارد. بعد از اینکه کارت معافیت گرفته عمل جراحی خاصی انجام داده و بیماری بهبود پیدا کرده است. در چنین موردی کارت قبلی ابطال نمی‌کند و این فرد دسیسه ای در گرفتن کارت معافیت نداشته است. طبق آیین نامه اجرایی مربوطه شاید خیلی از مواردی که در گذشته کارت معافیت می‌گرفتند الان معافیت پزشکی نگیرند.

زاهدی در پاسخ به سوالی پیرامون شرایط وحید امیری و محرمانه بودن وضعیت او توضیح داد: چه راجع به وحید امیری چه بازیکن دیگری سازمان وظیفه عمومی صرفا خودش منتظر گزارش افراد نمی‌ماند و برای هر موضوعی که در فضای مجازی و عمومی و گزارشات واصله و مواردی که خود سازمان به آن مشکوک شود، دستور بررسی صادر می‌کند اما قرار نیست این دستور بررسی و رسیدگی در رسانه مطرح شود. ممکن است درست باشد و ممکن هم هست تخلفی صورت گرفته باشد اما مستلزم بررسی است. اگر دوستان مستنداتی در خصوص افراد دارند ارائه کنند و حتما سازمان وظیفه عمومی رسیدگی می‌کند و پاسخ را خدمت رسانه ها و مراجع ذی‌صلاح مطرح خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

  • واکنش باشگاه استقلال به نظام‌وظیفه

  • جردن باروز: تقابل با سواد کوهی دیوانه کننده بود!

  • فوری؛ کاپیتان آبی ها با معذرت خواهی به تمرین برگشت!

    251254

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *