سهمیه قاره‌ها در جام جهانی ۲۰۲۶ اعلام شد

سهمیه قاره‌ها در جام جهانی ۲۰۲۶ اعلام شد

ورزش سه نوشت: فیفا تعداد سهمیه‌های قاره‌ها برای جام جهانی ۲۰۲۶ که در آمریکا و کانادا و مکزیک با حضور چهل و هشت تیم برگزار می‌شود را اعلام کرد.

چهار سال دیگر جام جهانی در آمریکای شمالی و مرکزی به میزبانی مشترک سه کشور ایالات متحده، کانادا و مکزیک برگزار خواهد شد. اولین دوره جام جهانی که نه با حضور ۳۲ تیم بلکه با ۴۸ تیم برگزار می‌شود.

فیفا رسما تعداد سهمیه‌های قاره‌ها برای جام جهانی ۲۰۲۶ و همچنین شهرهای میزبان این تورنمنت را اعلام کرد. بر اساس این اعلام فیفا شانزده شهر در سه کشور میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ خواهند بود.

از شانزده شهر میزبان، یازده شهر آمریکایی هستند. دو شهر کانادایی تورنتو و ونکوور و سه شهر مکزیکی مکزیکوسیتی، گوادالاخارا و مونته‌ری هم دیگر میزبانها هستند.

سهمیه قاره‌ها در جام جهانی ۲۰۲۶ اعلام شد

بر اساس اعلام فیفا تیمهای ملی سه کشور میزبان یعنی آمریکا و مکزیک و کانادا به صورت اتوماتیک به جام جهانی صعود می‌کنند و بقیه کشورها برای کسب ۴۵ سهمیه باقی مانده در کنفدراسیون‌های قاره‌ای رقابتهای انتخابی را برگزار خواهند کرد.

سهمیه قاره‌ها در این جام جهانی به این قرار است: اروپا شانزده سهمیه مستقیم – آفریقا ۹ سهمیه مستقیم – آسیا ۸ سهمیه مستقیم – آمریکای شمالی و کونکاکاف ۶ سهمیه مستقیم – آمریکای جنوبی ۶ سهمیه مستقیم – اقیانوسیه ۱ سهمیه مستقیم – پلی آف ۲ تیم از بین قاره‌های آمریکا، آسیا و آفریقا.

سهمیه قاره‌ها در جام جهانی ۲۰۲۶ اعلام شد

جام جهانی با ۱۶ گروه سه تیمه آغاز می‌شود. صدرنشین و تیم‌های دوم هر گروه به مرحله یک‌شانزدهم نهایی صعود می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

  • جدول| برنامه و نتایج کامل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ از مرحله گروهی تا فینال

  • عکس | لایک جنجالی مدافع تیم ملی علیه کارلوس کی‌روش

  • آمریکا مقابل ایران کوتاه آمد

۲۵۱۲۵۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *