رکورد ویژه قطر در بین میزبان‌های جام‌جهانی

رکورد ویژه قطر در بین میزبان‌های جام‌جهانی

ورزش سه نوشت: قطر از 31 دیدار انتخابی جام جهانی 2022 میزبانی کرده که رکورد قابل توجهی به حساب می آید.

تکلیف دو سهمیه از سه سهمیه باقی مانده جام جهانی 2022 در کشور میزبان مشخص خواهد شد. قطر سومین کشور تاریخ جام جهانی است که از رقابت های انتخابی جامی که میزبانش خواهد بود، میزبانی می کند. همه گیری ویروس کووید-19 و عدم آمادگی برخی از کشورها از میزبانی بازی هایشان باعث شد تا قطر تعداد قابلی توجهی از بازی انتخابی را میزبانی کند.

31 بازی از مجموع 865 بازی دور انتخابی جام جهانی 2022 به میزبانی قطر برگزار می شود (3.58 درصد). این مسابقات از یکم تیر 1398 شروع شده و 24 خرداد 1401 با انجام سه بازی به پایان می رسد.

مکزیک اولین کشوری است که از رقابت های انتخابی جامی که خودش میزبان آن بود، میزبانی کرد. این کشور از بازی پلی آف نهایی بین السالوادور و هندوراس در سال 1969 میزبانی کرد. این سومین دیدار دو تیم بود که هر کدام یک بار پیروز شده بودند. جنگ بین دو کشور، ارتباطات عادی طرفین را هم به صفر رسانده بود. در بازی سوم که به میزبان مکزیکوسیتی برگزار شد السالوادور در وقت های اضافه سه بر دو پیروز شد.

افریقا جنوبی که میزبان جام جهانی 2010 بود، از سه دیدار تیم لسوتو در انتخابی آن دوره میزبانی کرد. این سه دیدار در بلومفونتن برگزار شد.

پاکستان و کامبوج در چارچوب دور نخست انتخابی جام جهانی 2022 در قطر به مصاف هم رفتند.قطر که در دور دوم حضور داشت، دیدارهای خانگی خود را بالطبع در کشورش برگزار کرد. در کنار این دیدارها، قطر از بازی های افغانستان و بنگلادش هم میزبانی کردند.

در دور سوم انتخابی آسیا، دو دیدار چین، چهار دیدار عراق و یک دیدار استرالیا در قطر برگزار شد. این کشور اخیرا میزبان رقابت های انتخابی اقیانوسیه هم بود. دیدارهای پلی آف انتخابی آسیا (امارات – استرالیا)، یکی از دو پلی آف بین المللی (برنده بازی قبل با پرو) و دیدار کاستاریکا و نیوزلند که معرفی کننده دو صعود کننده از سه تیم باقی مانده خواهند بود هم به میزبان قطر برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

سپاهان در آسیا به ۱۳ رسید!

تعویق دوباره در اعلام رأی پرونده ویلموتس

کاسیاس از دست بنزما دیوانه شد!/عکس

251254

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *