دوپینگ هفتصد میلیارد تومانی سرخابی‌ها

دوپینگ هفتصد میلیارد تومانی سرخابی‌ها

ورزش سه نوشت:هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس از روز یک‌شنبه و به‌مدت یک‌ ماه قادر به شرکت در پذیره‌نویسی سهام دو باشگاه هستند.

همه‌چیز مهیای واگذاری سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در بورس است. پس از سال‌ها تلاش صورت گرفته، بالاخره مسئولین سازمان خصوصی سازی نماد دو تیم بزرگ پایتخت را در بازار نارنجی درج کردند و حالا قرار است در تاریخ 15 اسفند پذیره‌نویسی سهام دو باشگاه آغاز شود.
پس از ارزیابی‌های صورت گرفته، قیمت هر سهم باشگاه پرسپولیس 3387 ریال خواهد بود. 90 درصد از سهام باشگاه پرسپولیس که بالغ بر 9.48 میلیارد سهم است، در اختیار وزارت ورزش و جوانان باقی می‌ماند و 1.03 میلیارد سهم نیز به میزان 10 درصد از کل سهام باشگاه، ‌بین سهامداران تقسیم می‌شود.

همچنین قیمت هر سهم جدید باشگاه استقلال در پذیره‌نویسی، 2910 ریال در نظر گرفته شده است. 88.5 درصد از سهام استقلال که بیش از 9.55 میلیارد سهم است، در اختیار وزارت ورزش و جوانان خواهد بود و 1.23 میلیارد سهم نیز معادل با 11.5 درصد از کل سهام آبی‌پوشان، میان سهامداران تقسیم می‌شود.

بنا شده است که 1.23 میلیارد سهم از باشگاه استقلال بین درخواست کنندگان عرضه شود. سقف قیمتی نیز همان‌طور که ذکر شد، 2910 ریال است. به هر فرد نیز حداقل یک سهم و حداکثر 1030 سهم تعلق خواهد گرفت. چنانچه تعداد درخواست کنندگان در این پذیره‌نویسی بیشتر باشد، این تعداد سهام به نسبت بین افراد تقسیم می‌شود در نتیجه احتمال می‌رود اگر فردی سقف درخواستی یعنی 1030 سهم را سفارش دهد، تعداد سهام کمتری به فرد برسد که این موضوع به تعداد شرکت کنندگان در پذیره‌نویسی بستگی دارد.

دوپینگ هفتصد میلیارد تومانی سرخابی‌ها

برای پرسپولیس نیز حداقل تعداد سهام جدید قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی یک سهم و حداکثر 885 سهم است. علاقه‌مندان به پذیره‌نویسی سهام پرسپولیس می‌بایست در مهلت تعیین شده برای پذیره‌ویسی، با مراجعه به یکی از شعب کارگزاری‌های فعال در فرابورس ایران، مبلغ 3،387 (سه هزار و سیصد و هشتاد و هفت) ریال در پذیره‌نویسی عمومی به ازای هر سهم به تعداد سهامی که مطابق با مندرجات این اطلاعیه مایل به پذیره‌نویسی آن هستند را به حساب کارگزار مربوطه واریز نمایند. این مبلغ برای شرکت در پذیره‌نویسی سهام باشگاه استقلال 2،910 (دو هزار و نهصد و ده) ریال است.

از آن‌جایی‌که قرار است 1.23 میلیارد سهم از باشگاه استقلال به قیمت هر برگه سهم 2،910 ریال به فروش برسد، در نتیجه چنانچه تمامی برگه‌های سهام در پذیره‌نویسی به فروش برسد، مبلغی نزدیک به 360 میلیارد تومان وارد باشگاه استقلال می‌شود. در سمت مقابل نیز 1.03 میلیارد سهم از باشگاه پرسپولیس به مبلغ هر برگه سهم 3،387 ریال فروخته خواهد شد که در صورت خریداری تمامی این سهام، مبلغ 350 میلیارد تومان نیز وارد باشگاه پرسپولیس می‌شود و در مجموع دو باشگاه نزدیک با 710 میلیارد تومان عایدی خواهند داشت.

لازم به ذکر است که شرط اولیه به خرید سهام سرخابی‌ها و شرکت در پذیره‌نویسی، داشتن کدبورسی است. برای این مسئله، اگر فردی فاقد کد بورسی است باید به یکی از دفاتر خدمات دولتی مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک معتبر مانند کارت ملی و شناسنامه ثبت نام کرده و در یکی از کارگزاری‌های معتبر نام نویسی کند.

بیشتر بخوانید

  • بچه غول استقلال در کنار فایتر ایرانی/عکس

  • میزبانی ویژه حسن یزدانی از قهرمان جهان/عکس

  • سکوت وحید امیری درباره معافیتش شکست/عکس

251254

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *