درس بزرگ آنجلوتی به مربیان ایرانی

درس بزرگ آنجلوتی به مربیان ایرانی

رفتار سرمربی باتجربه رئال را مقایسه کنید با رفتار برخی از مربیان ایرانی که در مواقع شکست همه را مقصر می‌دانند جز خودشان.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بارسلونا در ورزشگاه خانگی رئال مادرید ۴ گل به این تیم زد و حداقل ۴ گل هم نزد تا انتقام شکست‌های قبلی را از شاگردان آنجلوتی بگیرد. طرفداران متعصب بارسلونا اصلا باور نمی‌کردند تیمشان با این بازی خوب و با نتیجه‌ای خیره‌کننده از سد رئال صدرنشین عبور کند ولی شاگردان ژاوی کاری کردند کارستان و تمام نظرها را به سوی خود جلب کردند. بعد از این بازی آنجلوتی بدون اینکه هیچ بهانه‌ای بیاورد، فقط گفت مسئول این شکست من هستم ولی تقاضا می‌کنم از این باخت بحران نسازید چرا که ما به روال طبیعی خود بر خواهیم گشت.

این رفتار سرمربی باتجربه رئال را مقایسه کنید با رفتار برخی از مربیان ایرانی که در مواقع شکست همه را مقصر می‌دانند جز خودشان. مربیان ایرانی معمولاً داور، فدراسیون، وزارت ورزش و سایر عوامل را مسبب باخت دانسته و هرگز هیچ تقصیری را متوجه خود نمی‌دانند در حالی که آنجلوتی بعد از یک باخت بسیار سخت و سنگین مقابل رقیب دیرینه درس بزرگی به تک تک مربیان ایرانی داد که دنبال بهانه‌های واهی هستند.

مسلماً این مربی با تجربه‌ای که دارد می‌تواند دوباره رئال مادرید را تبدیل به همان تیم خوب و شکست ناپذیر کند. گام اول این است که یک مربی اشتباهات خود را بپذیرد که آنجلوتی پذیرفته و به همین دلیل امید زیادی وجود دارد تا دوباره تیمش را درست کند. برخلاف مربیان ایرانی که همان گام اول که پذیرش اشتباه و ضعف‌های خودشان باشد را برنمی‌دارند.

بیشتر بخوانید:

  • خوش‌شانسی استراماچونی مقابل نکونام

  • همین حالا جام را به تیم خاص بدهید و این بازی را تمام کنید

  • کامبک سپاهان مقابل پاختاکور

  • مهمان کراواتی در تمرین پرسپولیس/عکس

251254

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *