تاریخ‌سازی عالیشاه در دربی ۹۸

تاریخ‌سازی عالیشاه در دربی ۹۸

امید عالیشاه، دومین دربی باز دربی ۹۸ بعد از سید جلال حسینی، در دربی شماره ۱۱ خود هم شکست نخورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امید عالیشاه در مقطعی به خاطر سربازی از پرسپولیس جدا شد و از طرفی هم بدشانسی های او باعث شد تعداد بازیهایش در دربی زیاد نباشد اما بین تمام مردان استقلال و پرسپولیس او با ۱۱ بازی در رده سوم قرار دارد، امید عالیشاه از طرفی صاحب یک رکورد قابل توجه هم هست.

او بازیکنی است که در این ۱۰ بازی هیچگاه برابر استقلال بازنده نبوده و در ۲ باری که استقلال بعد از دوران حضور عالیشاه در پرسپولیس این تیم را شکست داده است او در میدان حاضر نبوده است تا این رکورد را به خودش اختصاص دهد.

بین بازیکنان استقلال و پرسپولیس مردانی چون عابدزاده، عالیشاه بیشترین بازیهای بی شکست را داشته اند. عابدزاده ۱۳ بار شامل ۸ بازی برای پرسپولیس و ۵ بازی برای استقلال در دربی بی شکست بوده ، امید عالیشاه در ۱۱ بازی برای پرسپولیس شکست نخورده است و استیلی و جباری هم به ترتیب با ۱۰ بازی بی شکست برای پرسپولیس و استقلال در دربی آمار شایسته ای را در این زمینه ثبت کرده اند.

رکورد عالیشاه از این حیث قابل توجه است که او در تاریخ دربی بیشترین دوره بی شکستی را برای یک تیم است چرا که ۱۳ بازی بی شکست عابدزاده در ۲ تیم اتفاق افتاده است.

عابدزاده رکورد شایسته خود را در حالی ثبت کرد که در دوران اوج استقلال و دوران اوج پرسپولیس در اواخر دهه ۶۰ و دهه هفتاد سابقه حضور در ۲ تیم را پیدا کرد. استقلال در دورانی که احمدرضا عابدزاده را درون دروازه داشت هرگز به پرسپولیس نباخت و پرسپولیس هم با عابدزاده هرگز مقابل استقلال بازنده نشد و آن بازی جنجالی دی ماه ۱۳۷۳ هم که نیمه تمام ماند و روز بعد با حکم انضباطی ۳ بر صفر به سود استقلال شد، تا لحظه ای که بازی جریان داشت ۲-۲ مساوی بود.

بیشتر بخوانید:

  • رحمتی شهرخودرو را محکوم کرد

  • دستیار قلعه‌نویی سرمربی فجرسپاسی شد

  • مهدوی کیا: از رقبا عقب تر هستیم

    ۲۵۴ ۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *