برگزاری مراسم اهدای جوایز دلاری کشتی‌گیران در غیاب حسن یزدانی

برگزاری مراسم اهدای جوایز دلاری کشتی‌گیران در غیاب حسن یزدانی

فارس نوشت: مراسم اهدای جوایز دلاری کشتی گیران کشور با حضور رئیس فدراسیون و نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

مراسم اهدای جوایز دلاری کشتی گیران کشورمان که به عنوان برترین‌های سال 2021 اتحادیه جهانی انتخاب شدند، بعد از ظهر امروز با حضور سید احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون های اجتماعی و تلفیق بودجه در محل خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که با حضور اعضای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی برگزار شد، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی با قدردانی از زحمات تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کمیسیون فرهنگی به ویژه قاضی زاده هاشمی، گفت: در مدتی که در فدراسیون کشتی حضور دارم، هاشمی مانند یک برادر در خدمت کشتی کشور بوده و هر جایی که نیاز بوده برای کمک به کشتی ورود کرده است. او دغدغه کشتی کشور را دارد و حمایت‌های ویژه‌اش در مجلس شورای اسلامی از ورزش ملی کشور نشانگر این موضوع است.

در ادامه قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: به شخصه علاقه‌مند به کشتی هستم چون ورزش اصیل و سنتی ما محسوب می‌شود. برای خود ما است و باید در حفظ آن کوشا باشیم. کسانی که در کشتی هستند از متن جامعه و بیشتر از قشر متوسط و ضعیف هستند. به واقع سختی کشیده اند و به همین دلیل است که دغدغه آن ها، دغدغه مردم کوچه و بازار است.

نماینده مردم سرخس و فریمان در مجلس شورای اسلامی گفت: قهرمانان کشتی، همیشه در بین مردم جا داشته اند و نمونه ی بارز آن زنده یاد غلامرضا تختی است که به خاطر مردمی بودن و داشتن مرام و منش جوانمردی و پهلوانی همیشه در ذهن و قلب مردم جای دارد. چندان از کشتی دور نیستم چراکه خراسان در دهه های قبل یکی از قطب های کشتی کشور به شمار می رفت و پهلوانان و قهرمانان بزرگی را به کشور معرفی کرده است. تمام تلاش خود را می کنم که کشتی کشور و شما قهرمانان بدون دغدغه به کار خود ادامه دهید اما یکی از نیازهای مبرم کشتی تبلیغات است که خوشبختانه رسانه ملی در موضوع پخش مستقیم رقابت های جهانی نروژ به خوبی کار کرد و بازتاب قهرمانی شما، باعث شد تا جمعیت کثیری از نونهالان و نوجوانان به باشگاه های کشتی ورود کنند.

قاضی زاده افزود: اعتقاد دارم که بودجه کشتی در حال حاضر در شأن این رشته پرافتخار و مدال آور نیست. چراکه کشتی در دو رشته آزاد و فرنگی و در رده های مختلف سنی اعزام های آسیایی و جهانی را دارد و مخارج برگزاری اردوها و اعزام ها با بودجه ی دریافتی همخوانی ندارد و قطعا بنده و همکاران در مجلس شورای اسلامی پیگیر این موضوع خواهیم بود تا سهم کشتی از بودجه ورزش نسبت به جایگاه و هزینه های آن باشد.
با اعلام اتحادیه جهانی از سال 2021، کشتی گیران برتر رنکینگ در اوزان دهگانه آزاد و فرنگی و زنان، هر کدام جمعا مبلغ 200 هزار دلار دریافت می کنند. که به ترتیب به نفرات اول تا سوم هر وزن 10، 7 و 3 هزار دلار تعلق می گیرد.

بر این اساس در کشتی آزاد کامران قاسم پور به عنوان نفر اول وزن 92 کیلوگرم، حسن یزدانی و امیرحسین زارع به عنوان نفرات دوم اوزان 86 و 125 کیلوگرم و محمد نخودی به عنوان نفر سوم وزن 79 کیلوگرم در رنکینگ سال 2021 قرار گرفتند. همچنین در کشتی فرنگی نیز میثم دلخانی، محمدرضا گرایی و علی اکبر یوسفی به عنوان نفر اول اوزان، 63، 67 و 130 کیلوگرم و محمدهادی ساروی بعنوان نفر دوم وزن 97 کیلوگرم رنکینگ اتحادیه شناخته شدند.

برخی از اعضای تیم ملی کشتی آزاد از جمله حسن یزدانی به دلیل حضور در انجام تست های آمادگی جسمانی در آکادمی ملی المپیک در این مراسم حضور نداشتند.

258 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *