بخشی از مهمترین تخلفات عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال

بخشی از مهمترین تخلفات عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال

تسنیم نوشت: در حالی که عمر مدیریتی شهاب‌الدین عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال به یک سال نرسیده است، اما تخلفات زیادی در این مدت رخ داده است.

هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با توجه به اختلافات مطرح شده با شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال اقدام به برگزاری جلسه هیئت رئیسه با دستور جلسه عزل رئیس فدراسیون و انتخاب سرپرست کرده است. جلسه‌ای که از ساعت ۹ صبح فردا (پنجشنبه) در مرکز ملی فوتبال برگزار می‌شود.

هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال که در این مدت به مسائلی در خصوص تخلفات شهاب‌الدین عزیزی خادم اشاره کرده بود. بخشی از مهم‌ترین تخلفات عزیزی خادم مربوط به ترک فعل او از وظایف و مسئولیت‌هاست که در مدت زمان فعالیت در فدراسیون فوتبال رقم خورده است. به طور مثال عدم تهیه گزارش حسابرسی و گزارش سالیانه در سال منتهی به ۳۱ تیر ۱۴۰۰، عدم برگزاری مجمع انتخاباتی برای انتخاب نواب رئیس اول و دوم، انتصاب تعدادی از مربیان رده‏‌های سنی مختلف بدون تصویب هیئت رئیسه، عدم پیشنهاد خزانه‌دار به هیئت رئیسه و عدم برگزاری مجمع که می‌بایست منجر به انتخاب اعضای کمیته حسابرسی و اعضای ارکان قضایی فدراسیون فوتبال می‌شد.

البته این مسائل، تنها تخلفات صورت گرفته از سوی عزیزی خادم محسوب نمی‌شود و رئیس فدراسیون فوتبال تخلفات دیگری نیز مرتکب شده است. خارج کردن دپارتمان تیم‌های ملی از زیر نظر دبیرکل و تحت نظر قرار دادن این دپارتمان برخلاف اساسنامه یا استخدام پرسنل با سمت‌های مشاوره‌ای یا دستیار که جزو اختیارات دبیرکل است. حتی عدم واگذاری مسابقات لیگ به سازمان لیگ بدون توافقنامه رسمی و طی شدن پروسه اداری یا موضع گیری تند مشاور حقوقی رئیس فدراسیون علیه مجلس در خصوص ماهیت حقوقی موقت اساسنامه جزو موارد حائز اهمیتی بوده که آثار مخربی برای فدراسیون داشته است.

در کنار این موارد و تخلفات اداری و اساسنامه‌ای رقم خورده از سوی شهاب‌الدین عزیزی خادم، مسائل دیگری فدراسیون را به حاشیه کشانده است که می‌توان به مسئله ارتباط با افراد معلوم الحالی اشاره کرد که طبق آگهی رسمی ثبت شرکت‌ها، رئیس فدراسیون با این افراد شراکت تجاری دارد. ضمن اینکه در تعدادی از سفرهای تیم ملی، افرادی برخلاف مجوز شورای برون مرزی به سفر اعزام شدند یا مشکلاتی که در خصوص شرکت VAR مطرح شد، از جمله مواردی محسوب می‌شود که فدراسیون را با چالش‌های زیادی مواجه کرد.

تمامی این موارد که به بخشی از آنها اشاره شد، در حالی است که شهاب‌الدین عزیزی خادم برای رسیدن به ریاست فدراسیون فوتبال به اعضای مجمع وعده‌هایی داد که در حدود یک سال اخیر، بسیاری از این وعده‌ها رنگ واقعیت به خود نگرفته است.

بیشتر بخوانید:

  • وقتی بابا رفت پرسپولیس بی‌خانمان شد

  • ماجرای دلخوری عالیشاه از مربی پرسپولیس

  • کامرانی‌فر:در نشست فردا بند به بند اساسنامه رعایت می‌شود

    ۲۵۱۲۵۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *