با جوانان به کُره می‌باختیم غمگین نمی‌شدیم

با جوانان به کُره می‌باختیم غمگین نمی‌شدیم

ورزش سه نوشت: مربی فوتبال اعتقاد دارد در دیدار امروز تیم ملی با کره اگر از جوان ها استفاده می شد و می باختیم کمتر غمگین می شدیم.

شاهرخ بیانی اعتقاد دارد تیم ملی در دیدار با کره بی برنامه عمل کرده و تمرکز کافی در زمین مسابقه دیده نشد و در نهایت طلسم چند سال نباختن به کره شکسته شد.

مصدومیت شجاع شیرازه تیم را بهم زد

در چند بازی اخیر تیم ملی اسکلتش مشخص بود. طارمی، جهانبخش، آزمون و… چند نفر مبتلا به کرونا شدند و به نظرم چون از قبل می دانستند شرایط اینگونه است بهتر بود از جوان ها استفاده کنند. کسانی که در سطح ملی هستند و می توانند پشتوانه خوبی باشند. اگر شکست میخوردیم هم حداقل میگفتیم از جوان ها استفاده کردیم. امروز خیلی بد بازی کردیم و هر سه خط ما اصلاً خوب بازی نکردند. شجاع هم که تعویض شد شیرازه تیم ما در وسط زمین کاملا پاچید و کاملا دست حریف داده بودیم. کره ای ها توپ را به گردش در می آوردند و پشت هافبک‌های ما توپ می گرفتند. تیم ملی خیلی بی برنامه بازی می کرد. البته شرایط را می دانم بچه ها کنار هم بازی نکرده بودند. غلامی را در ترکیب گذاشته بودند در حالی که به شرایط آرمانی نرسیده و بعد از آسیب دیدگی کلا دو بازی برای استقلال انجام داده و این کار درست نبود. هرچه حمله بود از سمت چپ کره و از سمت راست ما بود.

عابدزاده ستاره زمین بود

حتی آزمون هم خوب کار نکرد. سردار و طارمی یک زوج بسیار خوب هستند و هر دو هماهنگ هستند. از آن طرف خط هافبک ما اصلا خوب نبود. متاسفانه روز خوب کره بود و از نقطه ضعف های ما بسیار خوب استفاده کردند. عابدزاده به نظرم فوق العاده بود درست است که گل بدی خورد ولی فکر می‌کنم ستاره زمین عابدزاده بود. گل اولی که خوردیم بد بود ولی در ادامه خوب کار کرد.

تعویض ها دیر هنگام انجام شد

خودم همیشه از آقای اسکوچیچ حمایت کردم. تیم داشت خوب بازی می کرد و نتیجه می‌گرفت ولی وقتی این اتفاق در بازی با کره افتاد می توانست بازیکنان باتجربه را زودتر به زمین بیاورد. تعویض ها دیر هنگام بود و شرایط تیم ما خراب شده بود. یکسری بازیکنان مثل غلامی اولین بار برای تیم ملی بازی کردند و این خیلی تاثیرگذار بود و معلوم بود که تمرکز ندارد زیرا بچه ها با هم تمرین نکردند. یکی از ضعیف ترین بازی های تیم ملی را در چند سال اخیر دیدیم.

حسین زاده با اعتماد به نفس کار کرد

به نظر من باید از بچه‌هایی که در لیگ ایران بازی می کنند استفاده می‌شد. بازیکنان باشگاهی که با هم هماهنگ‌تر هستند و مهره هایش هم دیگر را میشناسند. شما نگاه کنید امیر حسین حسین زاده که به عنوان یار تعویضی به زمین آمد چقدر با اعتماد به نفس بود و مهدی پور هم خیلی خوب کار کرد. حداقل از بازیکنانی استفاده می کردیم که باهم هماهنگ بودند و همدیگر را در زمین می شناختند. خیلی سردرگم در زمین فوتبال بازی کردیم و تیم ما هیچ برنامه ای نداشت و شانس آوردیم که گل‌های بیشتری نخوردیم.

انصاری فرد باید زودتر به زمین می آمد

کره چندین سال بود ما را شکست نداده بود. نتیجه اش برای ما مهم نبود منتهی ما دوست داریم تیم ملی ما همیشه بالا باشد و اگر می بازد حداقل آبرومندانه باشد. در مورد تعویض ها باید بگویم برای مثال انصاری فرد بازیکنی بود که در بازی‌های قبل هم کم بازی می‌کرد اما حداقل در این بازی که نیاز به تجربه او داشتیم می‌توانست زودتر به زمین بیاورد، او در باشگاه های خارجی فوتبال حرفه ای بازی کرده و می توانست تیم را جمع کند زیرا ما بازیکن با تجربه نداشتیم. اگر تیم ملی دو سه حرکت خوب هم انجام داد در ۱۰ دقیقه پایانی بود.

تیم ملی یک درس بزرگ برای بازیکن جوان است

خیلی بازیکنان می توانستند برای این بازی انتخاب شوند از بچه‌های خود ما امیرمهدی جانملکی بی نظیر است هم سن کمی دارد و هم اینکه می توانست بازیکن تعویضی خوبی باشد. تمام سر ها را می زند و تکنیک دارد. این بازیکنان آینده فوتبال ملی ما هستند. من نمی گویم آقای اسکوچیچ به تیم فیکسش دست بزند ولی حداقل می توانست رزرو خوبی باشد. چون از گروهمان بالا آمده بودیم می توانستیم در این بازی از کسانی که جوان هستند استفاده کنیم. همین که بازیکنان جوان روی نیمکت تیم ملی بنشینند خودش یک تجربه است. تمام بازیکنان بزرگ همینگونه انتخاب شدند، در سن جوانی به تیم ملی آمدند و اگر خوب بودند ماندگار شدند.

حداقل اینگونه غمگین نمی شدیم
صالح حردانی در تیم ملی بوده و تجربه بازی داشته و جوان هم هست. او را خط زده اند. به هرحال تیم ملی نفرات مد نظرش را دارد و باید جایگزینان غایب ها را انتخاب می کردند. طرفداران هم می گویند در نهایت بازیکن جوان انتخاب کرده اند. در بازیهای باشگاهی بچه ها دارند خوب کار می کنند. برای مثال در تیم سپاهان بازیکنان خیلی خوبی مثل سروش رفیعی و سجاد شهباز زاده داریم. شهباز زاده می تواند یک رزرو خوب برای طارمی باشد چون آقای گل است. در تیم ما جانملکی می تواند رزرو خوبی برای نیمکت تیم ملی باشد و شما از تمام مربیان بپرسید که جانملکی چطور بازیکنی است به شما می گویند. درست است که نتیجه تیم ملی خیلی مهم نبود ولی بردش از لحاظ حیثیتی برای ما اهمیت داشت. اگر از بازیکنان جوان استفاده می‌کردند می‌گفتیم روی بی‌تجربگی باخته و خیلی غمگین نمی‌شدیم. خود کره ای ها هم می دانستند که ما جوان گذاشته ایم.

تیم ملی جای آزمون و خطا نیست

خدا کند در بازی با لبنان شرایط بهتر شود و هرچه در این مدت کاشتیم برداشت کنیم. چند ماه دیگر بازی های جام جهانی است و در این مدت باید از بازیکنانی که در لیگ خوب کار کردند استفاده شود. من دارم فوتبالی صحبت می کنم و آرزوی ما این است که تیم ملی کشورمان نتیجه بگیرد. اتفاقات در فوتبال همیشه می‌افتد ما باید بازیکنانی روی نیمکت داشته باشیم که حداقل آینده فوتبال ما باشند. جام جهانی برای بازیکن جوان حتی اگر بازی نکند خودش یک درس برای چهار سال بعدش است. یکسری تغییرات در پست ها در این بازی و یک بازی دیگر ایجاد شد در حالی که تیم ملی جای آزمون و خطا نیست. ما زمانی هم برای امتحان کردن نداشتیم.

بیشتر بخوانید:

ایتالیا ۴ سال دیگر در حسرت جام‌جهانی!/ پرتغال ترکیه را حذف کرد

اتفاق عجیب در انتخابی جام‌جهانی؛ یک بازی با ۴۱ دقیقه وقت اضافه!

بهترین‌های فوتبال ایران در ۱۴۰۰

۲۵۳۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *