با بدترین تراکتور تاریخ آشنا شوید!/عکس

با بدترین تراکتور تاریخ آشنا شوید!/عکس

ورزش سه نوشت: تراکتور در حالی مقابل استقلال شکست خورد که آمار و ارقام نشان می‌دهد این تیم بدترین نتایج تاریخ خود از زمان بازگشت به لیگ برتر را کسب کرده است.

شکست مقابل استقلال، دهمین باخت این فصل تراکتور بود که باعث شد تا این تیم همزمان با ذوب آهن و پس از دو تیم قعرنشین نفت مسجدسلیمان و شهرخودرو، به چهارمین تیم لیگ برتر خلیج فارس با تعداد شکست دو رقمی تبدیل شود. حالا سرخپوشان تبریزی حتی اگر دو بازی متوالی را با پیروزی پشت سر بگذارند هم سایه شکست در نیمی از مسابقات لیگ برتر را روی سر خود خواهند داشت.

وضعیت تراکتور فارغ از نتایجی که هواداران این تیم را نگران کرده، بسیار آشفته به نظر می‌رسد. تکلیف وضعیت مالکیت باشگاه هنوز مشخص نشده و تیم دچار بحران‌های مالی است و از سوی دیگر ناامیدی نیز اردوی تیم را فرا گرفته. نگاهی به اسکواد فهرست نفرات تیم نشان می‌دهد که این تیم از نیروی انسانی خوبی بهره مند است و روی نیمکت هم یک سرمربی خارجی نسبتا شناخته شده را می‌بیند اما نتایج تیم هیچ نسبتی با این نکات مثبت ندارد.

تراکتور در حالی به هفته هجدهم لیگ برتر رسیده که ۱۰ باخت، ۵ تساوی و ۳ برد را به دست آورده و خط حمله این تیم تنها ۱۳ گل زده دارد و با ۲۰ گل خورده، بدترین تفاضل تاریخ باشگاه از زمان بازگشت به لیگ برتر را رقم زده است.

با بدترین تراکتور تاریخ آشنا شوید!/عکس

۱۰ شکست تراکتور در این فصل در حالی رقم خورده که این تیم در لیگ شانزدهم (قلعه نویی- سپاه) و لیگ نوزدهم (دنیزلی- زنوزی) تا این مقطع ۱۰ پیروزی به دست آورده بود و به عنوان مدعی جدی قهرمانی کارش را ادامه می‌داد. بدترین آمار تراکتور در تعداد به لیگ پانزدهم و هفدهم برمی‌گردد که به ترتیب ۶ و ۵ پیروزی تا پایان هفته هجدهم به دست آمد اما حالا اوضاع بسیار بحرانی‌تر زمانی است که قرمزها به دلیل پنجره بسته نقل و انتقالاتی، شرایط نابسامانی داشتند.

در لیگ هفدهم تراکتور با هدایت یحیی گل‌محمدی تا این مقطع ۵ پیروزی به دست آورد و شاید اگر او بر مسند هدایت باشگاه باقی می‌ماند، می‌توانست اوضاع را بهتر هم کند اما بلافاصله پس از شروع نیم فصل دوم و باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی جای خود را به ارطغرل ساغلام ترک تبار داد.

با بدترین تراکتور تاریخ آشنا شوید!/عکس

نمودار تعداد باخت‌های تراکتور تا هفته هجدهم اوضاع فاجعه بار سرخپوشان تبریزی را نشان می‌دهد. پیش از این بدترین آمار تراکتور ۷ باخت در ۱۸ بازی لیگ هفدهم بود و سپس ۶ باخت در ۱۸ بازی لیگ بیستم. نکته جالب اینکه در لیگ شانزدهم تراکتور تا این مقطع تنها یک باخت داشت و شاید اگر پنجره نقل و انتقالاتی تیم امیر قلعه نویی بسته نمی‌شد، این تیم می‌توانست تا هفته پایانی شانه به شانه تیم برانکو پیش برود.

با بدترین تراکتور تاریخ آشنا شوید!/عکس

تراکتور در حالی این فصل ۱۳ گل زده که لیگ چهاردهم با ۳۲ گل به استقبال هفته نوزدهم لیگ برتر رفتند. امیر قلعه نویی نیز در دوره نخست سرمربیگری اش در تراکتور موفق شد ۳۱ گل زده را ثبت کند. این در حالی است که خط حمله تراکتور با پیمان بابایی و محمد عباس‌زاده تشکیل شده که بی گمان جزو برترین مهاجمان لیگ برتر محسوب می‌شوند.

با بدترین تراکتور تاریخ آشنا شوید!/عکس

تنها بخشی که این تیم تراکتور بدترین آمار تاریخ را ندارد، در بخش گل خورده است؛ جایی که محمدرضا اخباری ۲۰ بار دروازه خود را باز شده دیده که پیش از این دو بار در لیگهای چهاردهم و هفدهم نیز رقم خورده بود. همچنین در لیگ یازدهم تیم قلعه نویی ۲۴ گل خورد و در لیگ نهم تیم تازه لیگ برتری شده کمالوند ۲۷ بار دروازه اش را باز شده دید.

با بدترین تراکتور تاریخ آشنا شوید!/عکس

شاید در این مورد نیز نقش محمدرضا اخباری بیش از بقیه پررنگ باشد؛ جایی که بارها و بارها تیمش را از شکست پر گل نجات داده است.

نمودار امتیازگیری به وضوح نشان می‌دهد که چهار فصل اخیر تراکتور روندی نزولی را طی کرده و از ۳۳ به ۱۴ امتیاز تنزل یافته است. این در حالی است که تراکتور از زمان صعود به لیگ برتر همیشه روندی صعودی را داشت و حتی در دوره امیر قلعه نویی ۳۷ امتیاز در ۱۸ بازی کسب کرد تا برای نخستین بار در این قطع به استاندارد قهرمانی (دو امتیاز در هر بازی) هم برسد.

با بدترین تراکتور تاریخ آشنا شوید!/عکس

وضاع وحشتناک تراکتور در حالی است که فجرسپاسی هم امتیاز و نفت مسجدسلیمان با سه امتیاز کمتر در تعقیب این تیم هستند و اگر اعضای تیم و باشگاه غفلت بیشتری کنند، ممکن است این فاجعه منجر به یک اتفاق باورنکردنی برای این تیم پرطرفدار فوتبال ایران بشود.

بیشتر بخوانید:

دلیل ناراحتی غفوری مشخص شد

ادعای جالب پدر امباپه درباره تیم مورد علاقه او

واکنش نادال به واکسن نزدن جوکوویچ

۲۵۳ ۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *