بالاخره VAR به ایران رسید!/عکس

بالاخره VAR به ایران رسید!/عکس

سپاهان اصفهان به عنوان نخستین باشگاه، از تکنولوژی وارد به صورت آفلاین در لیگ ایران استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سپاهان اصفهان به عنوان نخستین باشگاه در لیگ فوتبال ایران، قصد دارد از تکنولوژی VAR به صورت آفلاین در دیدار مقابل فولاد استفاده کند.

فارس نوشت: باشگاه سپاهان در راستای حرکت به سوی آخرین استانداردهای ورزشی، با همکاری یک شرکت داخلی با نصب تجهیزات مخصوص کمک داور ویدئویی(VAR) در ورزشگاه نقش‌جهان، در دیدار تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان و فجر سپاسی شیراز از این سیستم به صورت آفلاین و آزمایشی استفاده کرد.

تمامی مراحل این فرایند آزمایشی که به دست نیروهای جوان و متخصص داخلی کشورمان انجام شد، بدون دخالت و تاثیرگذاری در مسابقه مذکور و صرفاً به صورت آفلاین مورد ارزیابی قرار گرفت. آزمایش کمک داور ویدئویی در دیدار تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان و فجر سپاسی شیراز با هماهنگی کامل با سازمان لیگ کشور به صورت آفلاین، بدون اطلاع تیم داوری و بدون تاثیرگذاری در مسابقه انجام شد.

لازم به ذکر است پیش از این نیز باشگاه فولاد مبارکه سپاهان سپاهان در لیگ برتر والیبال، سیستم ویدئو چک را برای نخستین‌بار در کشور نصب و مورد بهره‌برداری قرار داده بود.

گفتنی است باشگاه فولاد مبارکه سپاهان تصمیم دارد با هماهنگی فدراسیون فوتبال، ورزشگاه بزرگ نقش جهان را جهت استفاده در بازی‌های ملی و بین المللی به فناوری‌های نوین تجهیز و آن را مورد استفاده قرار دهد.

بالاخره VAR به ایران رسید!/عکس

بیشتر بخوانید:

  • حیف که طارمی دیر به اروپا آمد

  • طارمی بهترین مهاجم آسیا است/عکس

  • دروازه‌بان پرسپولیس در دربی مشخص است

    ۲۵۷ ۲۵۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *