باخت به کره پس از یک دهه/ بی طارمی و جهانبخش صدر را دادیم رفت!

باخت به کره پس از یک دهه، صدر را دادیم رفت!

تیم‌ملی فوتبال ایران بعد از ۱۱ سال به کره‌جنوبی باخت و صدرجدول گروه A مقدماتی جام جهانی را از دست داد. این باخت درحالی رقم خورد که این نخستین بازی فوتبال ملی در دوره فدراسیون موقت بود. البته تیم ملی سه یار لژیونر کلیدی خود را به همراه نداشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم های ایران و کره جنوبی از ساعت ۱۵:۳۰ پنج شنبه ۴ فروردین در ورزشگاه جام جهانی سئول به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۲ بر صفر به سود کره جنوبی به پایان رسید تا این تیم با ۲۳ امتیاز به صدرجدول گروه A جام جهانی صعود کند.

این اولین شکست ایران با اسکوچیچ بود.

در دقیقه چهارم، توپ‌ربایی از سوی سردار آزمون منجر به پاس خوب برای احسان حاج صفی شد که این بازیکن شوت بدی را به سمت دروازه زد که با دخالت بازیکن کره به بیرون رفت. در دقیقه ۱۰ سون توپی را به روی دروازه ارسال کرد که عابدزاده توپ را از روی سر بازیکن حریف دفع کرد. ایران در طول بازی در یک سوم دفاعی خود متمرکز بود و چشم به ضد حملات و ارسال های بلند پشت سر مدافعان کره‌ای داشت. در سوی مقابل کره جنوبی با پاسکاری‌های سریع سعی در به اشتباه انداختن بازیکنان ایران و خلق موقعیت گل مناسب داشت که در این امر ناکام بود. گل: سون هیونگ مین در دقیقه ۲+۴۵ شوتی را از گوشه زمین و از فاصله حدودا ۳۰ متری روانه دروازه ایران کرد که ضربه او با مهار ناقص عابدزاده همراه بود و با برخورد به پای این دروازه‌بان به گل تبدیل شد. در دقیقه ۵۶ پشت محوطه کره و روی حرکت قلی زاده توپ در موقعیت خوبی به وحید امیری رسید. ضربه وحید امیری با پای راست با اختلاف زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت. گل: دقیقه ۶۳ روی یک حمله همه جانبه بعد از برگشت کرنر، کره ای موج دوم حمله را از سمت چپ خط هجومی خود و از سمت راست دفاعی ایران آغاز کردند. با از میان برداشتن عارف غلامی بازیکن کره وارد محوطه جریمه شد و با دو پاس ساده در محوطه، کیم یونگ گوون با یک بغل پای ساده تر در شش قدم ایران گل دوم کره را به ثمر رساند. دقیقه ۷۰ در محوطه جریمه و روی خط شش قدم توپ با حمله پرتعداد بازیکنان کره به سون رسید اما توپ روی پای این بازیکن ننشست تا کره به گل سوم نرسد.

در نهایت این مسابقه با نتیجه ۲ بر صفر به پایان رسید تا چشم بادامی ها بعد از ۱۱ سال مقابل ایران به پیروزی برسند.

باخت به کره پس از یک دهه، صدر را دادیم رفت!

باخت به کره پس از یک دهه، صدر را دادیم رفت!

باخت به کره پس از یک دهه، صدر را دادیم رفت!

باخت به کره پس از یک دهه، صدر را دادیم رفت!

باخت به کره پس از یک دهه، صدر را دادیم رفت!

بیشتر بخوانید:

تکمیل ظرفیت ورزشگاه جام‌جهانی سئول پس از ۳ سال

اعلام ترکیب تیم‌ملی ایران مقابل کره‌جنوبی

خبرآنلاین-به-برد-ایران-مقابل-کره-جنوبی">رای ۴۵ درصدی کاربران خبرآنلاین به برد ایران مقابل کره‌جنوبی

۲۵۳۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *