ایده جدید رئیس فیفا برای برگزاری جام جهانی

ایده جدید رئیس فیفا برای برگزاری جام جهانی

ورزش سه نوشت: رئیس فیفا حالا قصد دارد پروژه برگزاری جام جهانی را به صورت سه سال یک‌بار کلید بزند.

جانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به دنبال اجرایی کردن پیشنهاد برگزاری جام جهانی به صورت هر دو سال یکبار است، اما در این راه مخالفان سرسختی همچون اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)، کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کُنمبل)، اتحادیه‌های باشگاه‌ها و لیگ‌های مختلف دارد.

نشریه انگلیسی "سان" با انتشار گزارشی مدعی شد، اینفانتینو که پروژه برگزاری جام جهانی به صورت دو سالانه را شکست خورده می‌بیند، حالا قصد دارد پروژه دیگری را در پیش بگیرد و آن برگزاری جام جهانی به صورت سه سال یکبار است. بر اساس این گزارش؛ در این پروژه، تابستان‌های اول و دوم به برگزاری بازی‌های قهرمانی‌های قاره‌ای مانند یورو و کوپا آمه‌ریکا اختصاص پیدا می‌کند و تابستان سوم تحت سلطه جام جهانی خواهد بود.

جانی اینفانتینو پنجشنبه هفته پیش در جریان برگزاری هفتادودومین کنگره فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) که در شهر دوحه قطر برگزار شد، گفت:« می‌خواهم یک چیز را روشن کنم، فیفا پیشنهادی برای برگزاری هر دو سال یکبار جام جهانی نکرده است. در کنگره قبلی از ما خواسته شد امکان‌سنجی برگزاری جام جهانی به‌صورت دوسالانه را مورد بررسی قرار دهیم و فیفا این کار را انجام داد و به این نتیجه رسید که این کار امکان‌پذیر است و پیامدها و اثرات مشخصی هم خواهد داشت.»

اینفانتینو پس از کنگره هفته گذشته هم به ایده برگزاری جام جهانی به صورت هر سه سال یکبار اشاره کرد و گفت: «انجام چنین کاری مهم است، اینکه جام جهانی هر دو سال یا هر سه سال یکبار برگزار شود».

بیشتر بخوانید:

تاریخ سازی طارمی در لیگ قهرمانان اروپا/عکس

واکنش سفیر ایران در قطر به شایعه عجیب بگومگو با علی دایی!/عکس

ساعت خبرساز در دست دستیار مجیدی/عکس

251254

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *