اگر پول مربی بزرگ نداریم بهانه نیاوریم!

اگر پول مربی بزرگ نداریم بهانه نیاوریم!

خداداد عزیزی نظر متفاوتی در مورد انتقادات شدید به اسکوچیچ دارد و باخت به کره را مسئله‌ای عجیب نمی‌داند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ خداداد عزیزی پس از بازی ایران در مورد عملکرد اسکوچیچ گفت: با یک بازی عادلانه نیست اسکوچیچ را اینطور زیر سوال ببریم. بالاخره ما سیزده، چهارده بازی است نتیجه گرفتیم مثلا مقابل عراق که در دوره‌های گذشته بازی‌های مشکلی با آنها داشتیم. نمی‌توان گفت چون عراق ضعیف بوده ما بردیم؛ اسکوچیچ در بازی‌های گذشته تیم خوبی را وارد زمین کرد و نتایج خیلی خوبی گرفت و تیم به جام جهانی صعود کرد. اگر بگویند بازی تشریفاتی است من قبول ندارم و این بازی تشریفاتی نبود و بسیار حیثیتی بود ولی در خط جلو اگر طارمی و جهانبخش را داشتیم شرایط شاید بسیار متفاوت بود و موقعیت سازی بیش‌تری انجام می‌شد و به گل می‌رسیدیم.

او ادامه داد: امروز سردار آزمون تنها بود و این کار ما را در خط جلو سخت می‌کرد. روز بدی بود که شجاع آسیب دید درحالی که در پست غیر تخصصی‌اش بازی می‌کرد. عادلانه نیست که بگوییم با این یک بازی عیار اسکوچیچ مشخص می‌شود. بازی سختی بود و در کره بازی کردن مقابل این تیم، همیشه برای تیم ملی ما سخت بوده است. اگر به آمار نگاه کنیم در هشت تا ده ساله گذشته به کره نباختیم اما این مسائل دلیل بر این موضوع نیست. هر بازی شرایط و روزگار خودش را دارد.

خداداد در مورد عملکرد کره گفت: امروز روز متفاوتی بود و کره‌ای‌ها بسیار منسجم و خوب بازی کردند و روز خوب ما نبود و این موضوع به اسکوچیچ برنمی‌گردد؛ ما به طور کلی روز خوبی نداشتیم. اینکه بگوییم اسکوچیچ یک‌تنه مقصر است عادلانه نیست. او در بازی‌های گذشته نتیجه گرفته است. ما در دوره‌های قبل به لبنان و عراق باختیم ولی این‌بار به عراق و لبنان نباختیم. باید مقداری عادل باشیم و همه چیز را در نظر بگیریم.

او در مورد حضور یک مربی بزرگ در ایران عنوان کرد: اسکوچیچ کارش را انجام داد و تیم ما را به جام جهانی برد و اگر واقعا می‌خواهیم اسکوچیچ نباشد راهش این نیست! باید مربی بزرگ‌تری را پیدا کنیم و بیاوریم و جایگزین اسکوچیچ کنیم اما این مربی باید بسیار بزرگ باشد ولی اگر نمی‌توانیم و یا پولش را نداریم دنبال بهانه نگردیم. اسکوچیچ تا این لحظه با تیم ملی ما خوب کار کرده و حال این بازی را باخته است. قرار نیست که ما بدون باخت به جام جهانی برویم. کره یکی از تیم‌های قدرتمند آسیا و بدون باخت است. اینکه به کره باختیم مسئله عجیب و غریبی نیست، این تیم بازیکنان بسیار حرفه‌ای دارد که در لیگ برتر انگلیس بازی می‌کنند و جزو بازیکنان سطح بالای لیگ انگلیس هستند. بازیکنانش در آلمان بازی می‌کنند و لژیونر هستند. طبیعتا فکر می‌کنم اسکوچیچ تلاشش را کرده و تیم ما را به جام جهانی رفته است. اگر کمی منصف باشیم بهتر است.

بیشتر بخوانید:

بهترین‌های فوتبال ایران در ۱۴۰۰

ایتالیا ۴ سال دیگر در حسرت جام‌جهانی!/ پرتغال ترکیه را حذف کرد

روز تلخ برای اولین بازی ملی یک استقلالی/عکس

۲۵۳۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *