امیر عابدزاده: «اشمایکل» دروازه‌بان مورد علاقه‌ام است

امیر عابدزاده: «اشمایکل» دروازه‌بان مورد علاقه‌ام است

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه رویایش بازی در اسپانیا بوده است، گفت: کسپر اشمایکل دروازه‌بان مورد علاقه‌ام است و او هم مثل من پدر اسطوره‌ای دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امیر عابدزاده دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران بعد از چند فصل حضور در تیم ماریتیمو پرتغال، سرانجام در تابستان گذشته این تیم را به مقصد لیگ دسته دو اسپانیا ترک کرد. عابدزاده با پیوستن به تیم پونفرادینا که در لالیگا ۲ حضور دارد، تجربه جدیدی را به تجربیات گذشته‌اش اضافه کرد.

عابدزاده که دروازه بان اول تیم پونفرادینا هم هست، در نقل و انتقالات زمستانی مورد توجه چند تیم از لالیگا هم قرار گرفت اما در نهایت ترجیح داد که در پونفرادینا بماند و در انتهای فصل درباره پیشنهاداتش فکر کند.

عابدزاده در تازه‌ترین مصاحبه خود در خصوص انتخاب تیم پونفرادینا گفت: در تابستان گذشته پیشنهادات خوبی داشتم اما رویای من بازی در اسپانیا بود.

دروازه بان تیم ملی ایران که با Ser Deportivos گفتگو کرده است، افزود: از بودن در پونفرادینا خوشحال هستم. اینجا شهر شلوغی نیست و کوه و طبیعت دارد که من آن را دوست دارم.

عابدزاده در پاسخ به این سئوال که دروازه بان مورد علاقه اش چه کسی است؟ اظهار کرد: یکی از دروازه بان های مورد علاقه من کسپر اشمایکل است. پدر او (پیتر اشمایکل) هم مثل پدر من (احمدرضا عابدزاده) اسطوره است و به سختی می‌توان از زیر نام آنها خارج شد.

وی همچنین تاکید کرد که خونسردی اشمایکل را دوست دارد.

امیر عابدزاده در بازی‌های اخیر تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ دروازه بان اصلی ایران بوده و انتظار می‌رود برای بازی با کره جنوبی و لبنان (فروردین ۱۴۰۱) هم به اردوی تیم ملی ایران دعوت شود؛ این در حالی است که سرمربی پونفرادینا در تلاش بود تا به دلیل قطعی شدن صعود ایران به جام جهانی قطر، عابدزاده را برای بازی‌های حساس آخر فصل به تیم ملی ایران ندهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *