افشای تغییرات لیگ قهرمانان آسیا؛ همه چیز به ضرر ایرانی‌ها

افشای تغییرات لیگ قهرمانان آسیا؛ همه چیز به ضرر ایرانی‌ها

شبکه اماراتی به تغییرات احتمالی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ پرداخت که در صورت اعمال قوانین جدید کار باشگاه‌های ایرانی سخت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ قرار است از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار شود و در این فصل از رقابت های آسیایی از ایران تنها فولاد و سپاهان حضور دارند و استقلال و پرسپولیس از حضور در بازی ها محروم هستند.

شبکه «دبی اسپورت» شب گذشته در یک میزدگرد اختصاصی دست به افشاگری زد و از تغییرات احتمالی در مسابقات پیش رو لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

طبق اعلام منابع خاص این شبکه معتبر اماراتی اولین و مهمترین تغییر در فرمت پیش رو که به شدت به ضرر باشگاه های کشورمان است احتمال رقابت باشگاه‌های شرق و غرب آسیا از مراحل حذفی است.

در حال حاضر مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب و شرق برگزار می شود و از هر منطقه یک فینالیست به مرحله نهایی می رسد تا قهرمان از میان این دو تیم مشخص شود اما با قانون جدید در لیگ قهرمانان آسیا دیگر تیم های غرب آسیا باید از مرحله حذفی مقابل شرقی ها قرار بگیرند. با توجه به قدرت تیم های باشگاهی شرق آسیا رقابت برای غربی ها سخت خواهد شد.

همچنین این رسانه اماراتی خبر داد فرمول استفاده از بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ به شکل ۵+۱ خواهد شد. یعنی هر تیم می تواند با ۵ بازیکن خارجی و یک آسیایی وارد زمین بازی شود.

البته این رسانه در ادامه تاکید کرد باشگاه ها می توانند طبق قانون لیگ کشورمان هر چه تعداد بازیکنان خارجی داشته باشند به لیگ قهرمانان بیاورند ولی در زمین بازی باید تابع فرمول ۵+۱ باشند.

این قانون نیز به ضرر نمایندگان ایران است و بیشترین منفعت را از این قانون عربستان می برد. چون لیگ عربستان اکنون مجاز به جذب ۷ لژیونر خارجی برای هر تیم است و عربستانی ها با تمام قوا وارد میدان رقابت های آسیایی خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

درخشش لژیونر های ایرانی شباب الاهلی مقابل عجمان/عکس

نگذارید پرسپولیسی‌ها با قهرمانی،عدد ۶ را به ما نشان بدهند!

دلیل خط خوردن ستاره تازه وارد استقلال مشخص شد

۲۵۳ ۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *