افتخار آفرینی تنیسورهای نوجوان کشورمان در رقابت‌های جهانی

افتخار آفرینی تنیسورهای نوجوان کشورمان در رقابت‌های جهانی

با کسب عناوین ارزشمند قهرمانی و نائب قهرمانی تیم های ملی تنیس زیر ۱۶ سال پسران و دختران در سریلانکا و حضور در مسابقات مقدماتی جهان برگ زرین دیگری در کارنامه تنیس کشورمان رقم خورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در ادامه افتخار آفرینی تنیسورهای ایرانی ، تیم ملی تنیس زیر ۱۶ سال پسران و دختران ایران به ترتیب عناوین قهرمانی و نائب قهرمانی مسابقات پیش مقدماتی جهانی در سریلانکا را به دست آورد ونمایندگان کشورمان با کسب عناوین برتر این مسابقات ، مجوز حضور در رقابت های مقدماتی جهانی که سال آینده به میزبانی هند برگزار می شود را بدست آوردند.

داود عزیزی رئیس فدراسیون تنیس با اشاره به درخشش تنیسورهای ایرانی در رقابت های مختلف اشاره کرد و افزود: با درخشش تنیسورهای کشورمان در رویدادهای بین المللی رده‌های سنی زیر ۱۸ سال، فدراسیون تنیس توانست میزبانی مسابقات سطح ۳ تور جهانی را اخذ کند.
وی با بیان اینکه هدف فدراسیون ایجاد فرصت های طلایی برای ورزشکاران است ، افزود: از مهمترین برنامه‌های فدراسیون در چند ماه گذشته گرفتن میزبانی مسابقات تور جهانی زیر ۱۸ سال برالی کشورمان بود ود که این امر محقق شد .
عزیزی با تشکر از کمیته ملی المپیک گفت: با کمک فدراسیون، خانواده و کمیته ملی المپیک موفق به افتخار آفرینی در رقابت های مختلف شدیم که افتخارآفرینی مشکات‌ الزهرا صفی یکی از نمونه های آن است.
وی ادامه داد : کمیته ملی المپیک حمایت های ویژه ای از ورزشکاران دارد که در این راه کمک های زیادی به فدراسیون تنیس شده است که امیدوارم با ادامه این حمایت‌ها بتوانیم شاهد درخشش تنیسورهای کشورمان در عرصه‌های بین‌المللی باشیم .

عزیزی گفت : فدراسیون تنیس برای سال ۲۰۲۲ پیشنهاد میزبانی مسابقات تور جهانی زیر ۱۸ سال را به مدت ۱۰ هفته به فدراسیون جهانی ارائه کرد که این درخواست مورد موافقت قرار گرفت و با برگزاری ۲ هفته‌ای سطح ۴ در جزیره کیش، ایران ۸ هفته باقی مانده را میزبانی خواهد کرد.
رئیس فدراسیون تنیس ادامه داد سال گذشته برای نخستین بار تور جهانی در سطح ۴ در شهر شیراز برگزار و برای سال ۲۰۲۲ تصمیم بر آن شد تا درخواست میزبانی سطح ۳ را نیز به فدراسیون جهانی ارائه کنیم.
عزیزی با اشاره به میزبانی رقابت های تور جهانی در سطح ۳ در ایران گفت : یکی از اتفاقات خوبی که رقم خوردن آن برای ورزشکاران کشورمان از اهمیت زیادی برخوردار بود اخذ میزبانی رقابت‌های تور جهانی در سطح ۳ بود که برای نخستین بار این مسابقات به مدت ۲ هفته در ایران برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: سال گذشته تور جهانی زیر ۱۸ سال به مدت ۵ هفته در جزیره کیش، شیراز، ارومیه و تهران برگزار شد که خوشبختانه با موافقت فدراسیون جهانی در سال ۲۰۲۲ این تعداد با افزایش ۲ برابری به مدت ۱۰ هفته برگزار می‌شود که بهمن ماه امسال در جزیره کیش ۲ هفته مسابقات در سطح ۴ برگزار شد.
رئیس فدراسیون تنیس افزود: تا پایان سال میلادی، جمهوری اسلامی ایران میزبان ۲ هفته مسابقات در سطح ۳، یک هفته در سطح ۴ و ۵ هفته در سطح ۵ در شهرهای مختلف کشورمان خواهد بود و تنیسورهای ایرانی می‌توانند با هزینه‌هایی ب کم برای ارتقاء سطح رنکینگ خود بهره مند شوند.

۲۵۶ ۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *