اسکوچیچ باید نگاه پدرانه به یزدانی داشته باشد

اسکوچیچ باید نگاه پدرانه به یزدانی داشته باشد

خبر ورزشی نوشت: مهدی پاشازاده پیشکسوت استقلال می‌گوید: هر چند جدایی سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند تلخ و عجیب بوده است اما این تیم روزبه چشمی، محمد دانشگر و عارف غلامی را دارد.

بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان، سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند سرباز شدند و باید خود را به یگان‌های خدمتی معرفی کنند. این اتفاق ناراحتی شدید سیاوش یزدانی را به دنبال داشت که نقشه‌های زیادی برای همراهی تیم ملی در جام جهانی کشیده بود و با ناراحتی هم اعلام کرد: «در استقلال سر من کلاه گذاشتند تا در این مقطع حساس مجبور شوم به خدمت سربازی بروم». در همین ارتباط بد ندیدیم دقایقی با مهدی پاشازاده مدافع و کاپیتان سابق استقلال هم‌کلام شویم.

بدون مقدمه اضافی می‌خواهیم نظر شما را در خصوص سرباز شدن دو مدافع استقلال به ویژه سیاوش یزدانی بپرسیم؟

واقعیت امر این است که یک مقدار قوانین در این رابطه گُنگ به نظر می‌رسد. یکی آن طرف معاف می‌شود و دو نفر هم این طرف باید به خدمت سربازی بروند. مرادمند و یزدانی از بازیکنان سطح بالای فوتبال ما هستند و من فکر می‌کنم سیاوش یزدانی درحال حاضر یکی از آماده ترین مدافعان فوتبال ماست که شانس حضور درجام جهانی قطر را دارد..

اتفاقا خودش هم به شدت از این مسئله ناراحت و به هم ریخته شده است. برنامه فوتبال برتر و صحبت‌های سیاوش یزدانی را دیدید؟

هم دیدم و هم تأسف خوردم. جام جهانی ویترین زندگی یک فوتبالیست است. سیاوش یزدانی ۲۰ سال بعد برای بچه‌هایش چه چیزی را تعریف کند؟ اینکه در ۳۰ سالگی و دراوج مجبور شد تیم ملی و جام جهانی را از دست بدهد. به نظر من پوشیدن پیراهن تیم ملی و خدمت به پرچم ایران هم یک نوع از سربازی است. من خودم در آلمان و اتریش می‌دیدم چگونه همبازیانم با حسرت از بازی در جام جهانی و حضورم حرف می‌زدند. این فرصت امیدوارم با نقش پدرانه اسکوچیچ از یزدانی گرفته نشود.

بیشتر توضیح می‌دهید؟

من به عنوان یک پیشکسوت یا فوتبالیستی که پیراهن پرافتخار تیم ملی را در جام جهانی پوشیده است از دراگان اسکوچیچ خواهش می‌کنم نگاه پدرانه ای به سیاوش یزدانی داشته باشد. او یک مدافع معمولی نیست و حتی اگر در لیگ دسته اول و ملوان بازی کند می‌تواند به تیم ملی دعوت شود و کمک کند.

شما از بازی در جام جهانی گفتید درحالی که می‌دانیم خدمت سربازی هم رفته و در تیم پاس حضور داشتید؟

بله، خدمت سربازی من ۳ سال طول کشید!

۳ سال؟!

بله، ۳ سال طول کشید تا پایان خدمت بگیرم و اذیت شدم. از این پادگان به آن پادگان برای گرفتن امریه و بازی کردن می‌دویدم! در پاس و مسابقات ارتش‌های جهان بازی کردم ولی آن زمان شرایط فرق می‌کرد. جنگ تازه تمام شده بود و باید ما به خدمت سربازی می‌رفتیم. شرایط الان فرق کرده است و انتظار می‌رود نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی‌قانون جدیدی در این راستا وضع کنند. در اروپا خدمت سربازی برای فوتبالیست‌ها ۶ ماه است. چرا در ایران بازیکنان فوتبال در سطح ملی این مدت به سربازی بروند؟ من شرایط امروز سیاوش یزدانی را درک می‌کنم. او سال‌ها زحمت کشیده تا شانس حضور در جام جهانی پیدا کند و ممکن است این شانس را از دست بدهد یا فوتبالش نابود شود. همین طور محمد حسین مرادمند که در اوج فوتبالش باید از استقلال جدا شود. از آن طرف می‌بینیم در پرسپولیس بازیکن معاف می‌شود و توضیح خاصی هم ارائه نمی‌شود.

با این وضعیت فکر می‌کنید تیم استقلال ضرر کند؟

باشگاه استقلال ضرر می‌کند اما من تعجب می‌کنم چرا دوستان اجازه جدایی به عارف آقاسی دادند؟!

شاید فکرش را نمی‌کردند سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند سرباز شوند وگرنه به آقاسی در نیم فصل رضایتنامه نمی‌دادند؟

به هر حال تیمی‌که می‌خواهد قهرمان شود باید باهوش باشد و همه موارد را لحاظ کند. استقلال تا جایی که من شنیدم جای خالی هم داشت اما برای گرفتن مدافع میانی اقدام نکرد. با این وجود من یک حرف با دوستان دارم.

بفرمایید؟

هر چند جدایی سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند تلخ و عجیب بوده است اما این تیم روزبه چشمی، محمد دانشگر و عارف غلامی را دارد. هر تیمی‌در لیگ برتر آرزوی داشتن این مدافعان را دارد. استقلال باید با این نفرات لیگ را ادامه بدهد و بهتر است به این سه نفر روحیه بیشتری داد تا با دلگرمی‌عنوان بهترین خط دفاع لیگ برتر را با کمک سید حسین حسینی تا پایان فصل حفظ کنند.

بیشتر بخوانید

  • گری نویل: دوست ندارم آبراموویچ از فوتبال انگلیس برود

  • مشهد میزبان دیدار ایران-لبنان شد؟/عکس

  • رضازاده: رکورد سیامند رحمان هیچ‌وقت تکرار نمی‌شود

251254

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *