از مورینیو فقط حرف زدنش را یاد گرفتند!

از مورینیو فقط حرف زدنش را یاد گرفتند!

ورزش سه نوشت: مهدی تارتار گفت: خیلی خوب است که ما سرمربیان بزرگ و نقل‌قول آنها را بشناسیم اما اگر مورینیو حرفی می‌زند، پشتوانه اش قهرمانی اروپا و اسپانیاست و بعد از چند هفته صدرنشینی اینطوری صحبت نمی‌کند.

شکست ذوب آهن مقابل استقلال در حالی رقم خورد که این تیم با خلق موقعیت بیشتر و مالکیت بر توپ و میدان، زمین را ترک کرد و همین موضوع دستمایه یک سوال از فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال در نشست خبری شد.

جایی که مجیدی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر تسلط ذوب آهن بر توپ، با تقلید از ژوزه مورینیو گفت: «توپ را با خودشان به اصفهان ببرند.» این گفته با واکنش‌های مثبت و منفی زیادی در فضای مجازی همراه شد و البته مقدمه‌ای شد بر گفتگو با سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن، مهدی تارتار.

تارتار در صحبت اولیه خود در مورد بازی با استقلال می‌گوید: «نمایش بازیکنان جوان ما واقعا قابل توجه بود و ما در سراسر بازی، کنترل خوبی بر جریان مسابقه داشتیم و موقعیت‌های زیاد و خطرناکی را ساختیم و کمی بدشانس و کم دقت بودیم که نتوانستیم به گل برسیم. باید در بازی‌های بعدی این موقعیت‌ها را تبدیل به گل کنیم.»

او در پاسخ به سوالی پیرامون اظهارات فرهاد مجیدی گفت: «من اهل کری خوانی نیستم و دوست ندارم به کسی کنایه بزنم اما تحسین‌هایی که از تیم ما شد، من را امیدوار کرد که راهمان درست است. بله ما توپ را به اصفهان بردیم تا دیگر از دست ندهیم، تا دفعه بعد شاید به جای زدن به تیرک و هدر دادن فرصت‌ها، توپ را به تور بدوزیم.»

وی افزود: «برای من مهمترین چیز شخصیت هرکسی است و واقعا همیشه وقتی بازی تمام شده، من رفتم با سرمربی تیم حریف دست دادم و محترمانه برخورد کردم و در صحبت هم همینطوری بوده. شخصیت سرمربی باید به تیمی که تحت هدایت اوست، بخورد و متاسفانه در برخی از تیم‌های لیگ برتر چنین چیزی دیده نمی‌شود.»

سرمربی ذوب آهن در مورد اینکه نقل قول مجیدی، از ژوزه مورینیو بوده، اظهار داشت: «خیلی خوب است که مربیان ما سرمربیان بزرگ و نقل قول‌های آنها را می‌شناسند اما شاید یک نکته را از یاد برده باشند. مورینیو اگر حالا حرفی می‌زند، پشتوانه قهرمانی اروپا با پورتو و اینتر را دارد. سالها با چلسی و رئال مادرید قهرمان شده و اینطور نیست که بعد از چند هفته صدرنشینی بیاید صحبت کند. البته برای من همیشه احترام گذاشتن به حریف در اولویت بوده و ترجیح می‌دهم که هواداران تیمم را با نمایش خوب در زمین راضی نگه دارم و مشکلات تیمم را با اظهارنظر مخفی نگه ندارم.»

256 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *