آجرلو: حقمان را از صدا و سیما می گیریم!

آجرلو: حقمان را از صدا و سیما می گیریم!

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت:اگر دو باشگاه به مردم واگذار شوند، هیچ اتفاقی نمی‌افتد و دیگر مردم صندلی ورزشگاهی که برای خودشان است نمی‌شکنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مصطفی آجورلو در نشست خبری آغاز واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس به مردم اظهار داشت: در این ایام مبارک کار بزرگ، انقلاب و جهادی که شاید تصور بود خواب و خیال و رویا است، به اقدام تبدیل شد. در ۱۵-۱۰ سال گذشته شنیده بودیم پایان سال، شش ماه یا یک سال دیگر استقلال و پرسپولیس خصوصی می‌شوند اما با تلاش دولت، رییس جمهور، خاندوزی، سجادی و قربان زاده این اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: این اقدام صورت نمی‌گرفت مگر با تصمیم دولت محترم و اقدامات شبانه روزی قربان زاده که در این ۳-۲ ماه پوست ما را کند تا کار به سرانجام برسد! این انقلاب در ورزش و فوتبال ایران بزرگ است. فوتبال حرفه ای را از ۲۲ سال پیش آغاز کردیم اما از فردا دو باشگاه وارد دروازه های حرفه ای می‌شوند و مردم صاحب استقلال و پرسپولیس خواهند شد. سال ۵۷ امام خمینی(ره) اعلام کرد باید کار مردم را مردم سپرد. می‌خواهیم خانه شیشه ای درست کنیم و نمی‌خواهیم پنهان شویم.

مدیرعامل باشگاه استقلال تصریح کرد: می‌خواهیم همه بدانند چه عملیات مالی را می‌خواهیم انجام بدهیم. این کار بزرگ تولید ثروت می‌کند و می‌خواهیم از معدن فوتبال پول تولید کنیم. این اقدام شدنی است. وقتی مردم کنار ما نبودند در این چند سال حق ما را تضییع کردند. یکی از آنها صدا و سیما است. منصفانه نیست آنها دارا باشند و ما در تنگدستی و بی‌پولی باشیم. از ۵-۴ ماه قبل گفتیم پول تبلیغات، موضوع و محتوا برای ما است اما آن را نمی‌دانند اما امروز پایان این مسائل است با مردم و در بورس حق تضییع شده خود را می‌گیریم.

آجورلو عنوان کرد: از همه به ویژه آقای رئیسی که تصمیم به چنین کاری گرفت تشکر می‌کنم. همیشه می‌ترساندند که این بحث امنیتی است و واگذاری استقلال و پرسپولیس به مردم امنیتی می شود اما اگر دو باشگاه به مردم واگذار شوند، هیچ اتفاقی نمی‌افتد و دیگر مردم صندلی ورزشگاهی که برای خودشان است نمی‌شکنند. فردا آغاز یک اتفاق بزرگ در فوتبال حرفه ای ایران است. تا روز گذشته و امروز می‌گفتیم فوتبال حرفه ای اما فردا آغاز این کار است‌. مردم صاحب باشگاه‌هایی می‌شوند که برای آنها است و در سرما و گرما حامی اش بودند. در سفر اخیر به خراسان دیدم دخترها و پسرهایی که با گریه خواسته هایشان را طلب می‌کنند. بدهکار مردم هستیم و امیدوارم مردم سهامداران باشگاه بزرگ استقلال شوند.

وی تاکید کرد: من یک بار هم گفتم، اگر ما 35 میلیون نفر هوادار یک تیم داریم ولی این موضوع را فریاند اقتصادی چند میلیاردی نبینیم، اگر این را در قالب هر نفر هزار تومان ببینیم حدود 17/5 هزار میلیارد قیمت اقتصادی در می‌آید. در مورد قیمت استقلال و پرسپولیس نمی‌خواستیم بازی خراب شود بلکه می‌خواستیم این بازی انجام شود. هر چند در قیمت کلان آسیب دیدیم چون ملک دبی، باشگاه ایرانیان، باشگاه ترکیه، زمین تنیس، ساختمان مرکزی اداره کل استان تهران، استقلال جنوب و بیش از 50 مجموعه دیگر را ندیده‌اند، اما بعدا این املاک را اضافه می‌کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال ادامه داد: به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک وارد چالشی جدی خواهیم شد چون من پخش زنده و شبکه استقلال را دنبال نکردم، قول دادم این مسائل را دنبال کنم.وقتی ما شبکه می زنیم و می‌توانیم پول در بیاوریم یعنی شما حق ما را ضایع می‌کنید. تلاش ما این است که بر اساسا عقلانیت، و گفتمان کار را پیش ببریم. به یکی از مسئولان گفت کارهایی که کردید چه شد که ما هم همان را دنبال کنیم؟ آیا یقه خودتان را پاره کردید که داد بزنید؟باید بگویم ما در جایی هستیم که برای حق و حقوقمان حتما یقه پاره می‌کنیم و پولمان را در صندوق‌هایی که ذخیره شده برداشت می‌کنیم.

به نظر می‌رسد ساختمان‌های استقلال و پرسپولیس به فدراسیون تعلق دارد، آیا همه اعضای مجمع با واگذاری این ساختمان‌ها موافق هستند.آجورلو در پاسخ به این سوال گفت: واقعیت این است که وقتی وارد باشگاه استقلال شدم تابلویی دیدم که نوشته شده بود اینجا توسط رئیس فدراسیون هبه یا واگذار شده است. وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در مجمع خودشان تصویب می‌کنند که تکلیف این ساختمان مشخص شود. حقیقتا آنقدر طلبکار داریم که ممکن است آن ساختمان و میز و صندلی‌اش را توقیف کنند به همین جهت ما ساختمان را واگذار نکردیم که توقیف نشود و در آینده در اختیار ما باشد.

وی در مورد اقدامات استقلال برای بازپس گیری برخی اموال این باشگاه، گفت: استقلال پتانسیل زیادی دارد که امروز دست دیگران است. نمی‌شود یک شبه همه کارها را انجام داد. با ساختارسازی و سازماندهی اتفاق بزرگی می‌افتد. واگذاری سهام انقلاب عظیمی خواهد بود و مردم که صاحبان این اموال هستند بهتر می‌توانند حق خود را از صدا و سیما که در زمین ما پول مان را برمی‌دارد و هم اموالی که ۴۰ سال است در اختیار دیگران هست، بگیرند.

مدیرعامل باشگاه استقلال عنوان کرد: مسئولان محترم دولت خیلی می‌توانند کمک کنند. زمانی ما توپ و فوتبال بازی می‌کردیم اما امروز دو بنگاه بزرگ اقتصادی با پایه ۴۰ میلیون جمعیت هستیم که هیچ شرکتی در ایران مثل آن نیست. امروز خوش قول تر، قدرتمند تر و شاداب تر کار می‌کنیم. نمی‌شود ملکی در بهارستان که استان تهران در آن جا می‌شود داشته باشیم اما من در ساختمان ۴-۳ طبقه بنشینم. نمی‌گویم این ساختمان صدقه است اما می‌گویم هبه. تازه آن را هم می‌گویند باید ببینم مجمع چه می‌گوید. نیازی به صدقه نداریم و حاضر نیستیم دست مان را دراز کرده و از کسی پول طلب کنیم. مال خودمان را می‌خواهیم.

آجورلو ادامه داد: من به عنوان نماینده همه مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره سال های گذشته حرف می‌زنم. این اقدام برای آنها هم است. هیچکس اهلیت و شایستگی خرید سهام را ندارد بلکه اهلیت دارند در این موضوع بزرگ شرکت کنند. بحث سوم انضباط مالی است. به هیچ وجه قائل نیستیم کاری انجام بدهیم که مردم ندانند. در یک اتاق شیشه ای هستیم.

آجرلو ادامه داد: فوتبال ایران باید در قاب حرفه‌ای قرار بگیرد و این اتفاق ما را به جایی می‌برد که در قاب فوتبال حرفه‌ای قرار بگیریم. در قاب فوتبال حرفه‌ای اقتصاد وجود دارد و اقتصاد در این قاب با مشارکت هواداری و سهامداران معنادار خواهد شد. این موضوع ما را به فعالیت اقتصادی جانبی هم می‌رساند. در ماه‌های اخیر بارها تکرار کردم که باید زندگی روزمره مردم با باشگاه گره بخورد.

وی اضافه کرد: همه ما یک گوشی همراه دستمان گرفته‌ایم و در طول ماه با آن حساب و کتاب می‌کنیم. از جایی پولی را به شرکت‌های مخابراتی می‌دهیم. زندگی روزمره ما مواردی مثل مسافرت رفتن، اینترنت خریدن و… دارد. همه این مسائل می‌تواند ما را به بنگاه اقتصادی و شرایط بزرگتری تجربه کند. این دنیا با سهام هواداری و اقتصاد معنا پیدا خواهد کرد و اقتصاد آسمانی را در زمین شکل می‌دهد.

مدیرعامل باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: هفته گذشته با مجموعه برند لوازم بهداشتی و عطر ادکلن قرارداد بستم. همچنین می‌خواهیم با شرکتی که اقلام زندگی مردم را تأمین می‌کند قرارداد ببنیدم. فردا ساعت 10 صبح هم با شرکت دیگری قرار داریم که اقلام زندگی مردم را دارد. این مسائل اقتصادی با سهامداران ما مشارکت خواهد شد. چنین کارهایی در بارسلونا و رئال مادرید و باشگاه‌های بزرگ اروپایی انجام شده است. در نزدیک خود ما هم تیم‌های ترکیه‌ای چنین کارهایی را انجام داده‌اند. این هدلینگ شفافیت فوتبال ما را نشان می‌دهد. می‌خواهیم امروز بکاریم تا آیندگان بهره ببرند.

آجرلو در پایان صحبت‌هایش توضیح داد: بهترین چیز یاد خدا است. از همه خبرنگاران، جامعه ورزش و اهالی فوتبال می‌خواهم انقلاب بزرگ در حوزه ورزش فردا مصادف با میلاد امام حسین آغاز می‌شود را جدی بگیرند. این انقلاب پایان خط فقر فوتبال ما است و دیگر دستمان جلوی کسی دراز نخواهیم کرد. به لطف خدا و کمک همه هواداران باشگاه سرافراز و دو ستاره استقلال که بهترین باشگاه آسیا است نیاز داریم این دو ستاره آخر نیست بلکه ابتدای ستاره‌هایی است که باشگاه استقلال قرار است دارایی خودش را با بازیکنان جهانی مشارکت بدهد. دیگر نباید اینگونه باشد که به عربستان برویم و از تیمی چهار یا سه گل بخوریم و سرافکنده برگردیم. دیگر نمی‌خواهیم از کسی برای جذب بازیکن صدقه بگیریم بلکه با پول و مشارکت خودمان در آسیا سرافرازی خواهیم کرد و ان‌شاءالله به ستاره‌های بیشتری می‌رسیم.

بیشتر بخوانید:

  • می‌خواهم بعد از پرسپولیس به فوتبال اروپا بروم

  • میلیاردر ترکیه‌ای در آستانه خرید باشگاه چلسی

  • پایان مسابقات کراس فیت جام ستارگان ایران

    251254

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *